Microsoft otwiera w Chinach inkubator technologii AI/VR

Microsoft otwiera w Chinach inkubator technologii AI/VR

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:09
08.02.2019
437 wyświetleń

Microsoft jako zachodni gigant technologii nie ma w Chinach łatwego życia, aczkolwiek jest to dla niego ważny rynek, na którym prowadzi ekspansję m.in. z Surface i Azure. Nie zważając na zatargi polityczne, firma otworzyła we wschodnich Chinach centrum innowacji z myślą o rozwoju technologii AI i VR.

Jak donosi agencja Xinhua, Microsoft otworzył w styczniu placówkę o dość długiej nazwie Microsoft Cloud & Mobile Technology Incubation Program - Nanchang City AI+VR Innovation Center. Z raportu Venture Beat wynika z kolei, że miejsce ma być inkubatorem technologii chmurowych i mobilnych zorientowanym zarówno na startupy, jak i producentów o ugruntowanej pozycji. Nanchang City AI+VR Innovation Center zostało otwarte w połowie stycznia. Ma ono przyciągać najlepsze talenty zarówno w sztucznej inteligencji, jak i wirtualnej rzeczywistości, a także przynosić korzyści lokalnej gospodarce.

Co ciekawe, o ile Microsoft jest bezgranicznie zakochany w rozwoju sztucznej inteligencji, o tyle jego podejście do VR czasami wydaje się mniej żywiołowe. Najlepszym przykładem jest chyba Windows Mixed Reality. Firma świadomie zrezygnowała z tworzenia własnych urządzeń pod tym szyldem, zostawiając je w rękach partnerów (co swoją drogą nie wyszło wcale źle). Bardziej niż rzeczywistością wirtualną Microsoft zdaje się być zainteresowany rzeczywistością rozszerzoną i swoje własne wysiłki skupia na rozwoju HoloLens 2 i jego pobocznych odmian.

Pozostaje jeszcze pytanie, co właściwie Microsoft robi w Chinach. Zakładanie inkubatora technologicznego w tym regionie nie jest przypadkowym zjawiskiem. W ostatnich latach Chiny stały się kuźnią talentów i siedliskiem entuzjazmu związanymi z VR. Chiński rząd uważa nawet, że ​​mimo spadku zainteresowania wirtualną rzeczywistością w 2017 r. przemysł ten stanie na nogi i w 2020 roku wart będzie 13 miliardów dolarów - takie prognozy Chiny wysuwają na podstawie zysków z 2018 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-opens-ai-vr-technology-incubator-in-china

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR