Mniej znane aplikacje Microsoft 365: Clipchamp

Mniej znane aplikacje Microsoft 365: Clipchamp

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/9/2024, 3:40 PM

Liczba odsłon: 690

Po wycofaniu pakietu Windows Live Essentials wraz z Windows Movie Maker na początku 2017 roku system Windows przez pewien czas nie miał żadnego wspieranego programu do edycji wideo od Microsoftu. Sam zresztą Windows Movie Maker, który można pobrać już tylko z zewnętrznych źródeł, nie był aktualizowany od 2012 roku i stał się mocno przestarzały. Sytuacja zmieniła się w 2021 roku, gdy Microsoft przejął Clipchamp, wówczas startup specjalizujący się w edycji wideo. Jego aplikacja o tej samej nazwie była rozwijana od 2014 roku i można powiedzieć, że dzięki Microsoftowi i jego technologii AI mocno rozwinęła skrzydła. Dzięki temu, że jest to internetowy edytor, można z niego korzystać nawet na słabszych pecetach. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa ten bezpłatny edytor wideo, jakie są standardowe funkcje Clipchamp oraz co oferuje on użytkownikom Clipchamp Premium i Microsoft 365.

Microsoft Clipchamp - internetowy edytor wideo

Microsoft Clipchamp to nowoczesna aplikacja online, która oferuje szeroki wachlarz narzędzi, filtrów i stylów dostępnych dla szerokiego grona użytkowników, niezależnie od ich doświadczenia w dziedzinie edycji wideo. Prostota użytkowania, intuicyjny interfejs i zaawansowane możliwości techniczne sprawiają, że edytor wideo Clipchamp jest atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalistów. Możesz korzystać z edytora zarówno w przeglądarce, logując się za pomocą konta Microsoft lub Google, jak i w aplikacji desktopowej na Windows do pobrania z Microsoft Store. Za pomocą Clipchamp możesz tworzyć materiały zarówno na użytek prywatny, jak i firmowy, wliczając w to klipy na social media. Nie ma jednak możliwości przerzucania projektów z konta osobistego do służbowego.

Mniej znane aplikacje Microsoft 365: Clipchamp

W zależności od wersji programu Clipchamp możesz korzystać z mniej lub bardziej zaawansowanych funkcji. Jako bezpłatny edytor wideo oferuje on podstawowe funkcje, takie jak przycinanie, przesuwanie, dzielenie wideo i nie tylko, automatyczne tworzenie klipów wideo za pomocą sztucznej inteligencji, bezpłatne filtry i efekty, podstawowe grafiki, klipy i dźwięki stockowe, zamianę tekstu na mowę w ponad 80 językach dzięki AI, automatyczne napisy z inteligentnym rozpoznawaniem mowy, funkcję speaker coach i renderowanie wideo w maksymalnej jakości 1080p. Użytkownicy Clipchamp Premium mogą dodatkowo eksportować wideo w 4K (UHD), zarządzać logo i kolorami marki, korzystać z kopii zapasowej w chmurze, uzyskiwać dostęp do biblioteki muzyki, efektów dźwiękowych, klipów i grafik premium oraz korzystać z filtrów i efektów premium.

Poznaj funkcje programu Clipchamp

Tworzenie

Mniej znane aplikacje Microsoft 365: Clipchamp

Przeciągaj i upuszczaj klipy oraz inną zawartość, aby tworzyć niesamowite wideo za pomocą Clipchamp. Nie są do tego potrzebne profesjonalne umiejętności jak w przypadku trudniejszych w obsłudze, komercyjnych (lub nie) rozwiązań, np. Adobe Premiere Pro lub DaVinci Resolve.

 • Nagrywanie ekranu: nagrywaj ekran i dźwięk bezpośrednio z przeglądarki lub desktopowej aplikacji Clipchamp.
 • Nagrywanie kamerą: nagrywaj jednocześnie obraz z kamery internetowej i ekranu, aby tworzyć tutoriale.
 • Szablony i materiały stockowe: korzystaj z gotowych szablonów i multimediów, aby przyciągnąć uwagę widzów.
 • Tworzenie GIF-ów: zamień dowolny klip wideo w animację GIF.

Edytowanie

Mniej znane aplikacje Microsoft 365: Clipchamp

Korzystaj z prostych i zaawansowanych narzędzi, aby edytować za pomocą Microsoft Clipchamp jak profesjonalista!

 • Przycinaj i skracaj: przycinaj pliki multimedialne, aby usunąć niechciane fragmenty.
 • Dopasuj rozmiar: twórz i konwertuj klipy do idealnych proporcji dzięki funkcji zmiany wymiarów.
 • Green screen: wrzuć wideo nagrane na zielonym ekranie i zastąp tło dowolnym obrazem lub klipem.
 • Edytowanie audio: swobodnie edytuj wideo, oddzielając dźwięk od obrazu, usuwając dźwięk lub zastępując go muzyką stockową i efektami dźwiękowymi.

Rozszerzanie

Mniej znane aplikacje Microsoft 365: Clipchamp

Dodaj ostatnie szlify, aby zwiększyć efekt wow Twojego wideo.

 • Zamiana tekstu na mowę: wygeneruj narrację do swojego wideo, wklejając tekst i wybierając jeden z dostępnych dla text to speech języków.
 • Nagrywanie dźwięku i głosu: możesz samemu zdubbingować wideo, dodać narrację lub komentarz, korzystając z mikrofonu.
 • Napisy: twórz łatwo dostępne materiały z napisami w dowolnym języku dzięki transkrypcji opartej na AI.
 • Usuwanie ciszy: funkcje Clipchamp pozwalają wyszukać i usunąć automatycznie fragmenty ciszy i pauzy.
 • Nakładki: przeciągnij i upuść warstwy wideo, tekstu i obrazów na swój klip w przestrzeni roboczej programu Clipchamp.
 • Branding firmowy: zwiększ rozpoznawalność i dodaj markowy sznyt, importując firmowe logo, fonty i kolory.
 • Rozszerzanie wideo: popraw jakość wideo, dostosowując jasność, nasycenie, kontrast i nie tylko.

Edytor wideo Clipchamp - dla kogo jest dostępny?

Świetną wiadomością dla osób poszukujących darmowego programu do edycji wideo będzie na pewno to, że Clipchamp Personal jest jest dostępny dla wszystkich i całkowicie darmowy. Wystarczy skorzystać z aplikacji Clipchamp na stronie app.clipchamp.com w przeglądarce Edge lub Chrome i zalogować się na konto Microsoft lub Google bądź też uruchomić aplikację desktopową na Windows 10 lub Windows 11 i zalogować się za pomocą osobistego konta Microsoft. Dla bardziej wymagających twórców dostępna jest też płatna subskrypcja Clipchamp Premium.

Mniej znane aplikacje Microsoft 365: Clipchamp

Z kolei do zastosowań służbowych dedykowany jest Clipchamp Work. Wymaga on konta służbowego do zalogowania się. Standardowa wersja służbowa aplikacji jest dołączona do pakietów Microsoft 365 E3, Microsoft 365 E5, Microsoft 365 Business Premium oraz Microsoft 365 Business Standard. Ponadto Clipchamp Standard oraz Clipchamp Premium są także dostępne jako samodzielne subskrypcje dla klientów biznesowych i korporacyjnych platformy Microsoft.

Źródło: Microsoft, opracowanie własne

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia