AMD zapowiada AI PC z Ryzen PRO 8000 i Microsoft Pluton

AMD zapowiada AI PC z Ryzen PRO 8000 i Microsoft Pluton

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/17/2024, 12:00 PM

Liczba odsłon: 303

AMD rozszerza swoje portfolio AI PC z nową serią procesorów mobilnych AMD Ryzen PRO 8040 oraz procesorów desktopowych AMD Ryzen PRO 8000, które trafią na laptopy i desktopowe PC. Wykorzystując CPU, GPU i dedykowany, znajdujący się na chipie NPU, nowa seria procesorów dostarcza więcej bilionów operacji na sekundę (TOPS) niż poprzednie generacje.

Komercyjne pecety wyposażone w nowe procesory Ryzen będą mogły zapewnić wyższą wydajność w scenariuszach z wykorzystaniem AI, takich jak współpraca, tworzenie treści, przetwarzanie danych i analityka. Dzięki technologiom AMD PRO menedżerowie IT mogą uprościć operacje, nawet o 41% szybciej kończyć wdrażanie w organizacji i zarządzać urządzeniami na dużą skalę z narzędziami w chmurze, w tym Windows Autopilot. Dodatkowo z procesorami AMD Ryzen PRO zintegrowany jest procesor bezpieczeństwa Microsoft Pluton, który zapewnia ochronę "od chipa po chmurę". Pomaga to zabezpieczyć uwierzytelnianie, tożsamości, dane i klucze szyfrujące użytkownika na PC z Windows 11.

Flagowym modelem tej serii jest AMD Ryzen 9 PRO 8945HS wyposażony w 8 rdzeni, 16 wątków, 24MB pamięci podręcznej i grafikę Radeon 780M. Te procesory poradzą sobie w wymagających obciążeniach, takich jak renderowanie 3D, kodowanie wideo i edycja zdjęć. Profesjonalistom biznesowym na desktopach AMD Ryzen 8000 oferuje moc potrzebną do najbardziej wymagających zadań związanych ze współpracą i tworzeniem treści. Wybrane procesory AMD Ryzen PRO 8000 Series są także wyposażone w AMD Ryzen AI. Obecnie dostępnych jest ponad 100 doświadczeń AI w aplikacjach, takich jak Microsoft Teams, dostępnych poprzez Ryzen AI.

Desktopowe PC wyposażone w AMD Ryzen PRO 8000 Series obsługują Bluetooth 5.3, DDR5 oraz PCIe 4, a także Wi-Fi 7 na wybranych modelach. Producent wspomina też o Microsoft Copilot, który "wprowadza więcej funkcji AI do systemów Windows napędzanych przez AMD, odblokowując nowe funkcje dla rozszerzonej produktywności, bezpieczeństwa i codziennego użytku biznesowego". Czy oznacza to, że Copilot na AI PC będzie oferował więcej? Tego jeszcze nie wiadomo. Szczegółową specyfikację można znaleźć na stronie AMD.

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2024/04/16/amds-commercial-ai-pc-portfolio-integrates-microsoft-pluton-includes-microsoft-copilot/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia