Dell prezentuje pierwsze "AI-enabled PCs" na CES 2024

Dell prezentuje pierwsze "AI-enabled PCs" na CES 2024

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/9/2024, 1:30 PM

Liczba odsłon: 650

Microsoft zapowiedział niedawno, że 2024 będzie rokiem "AI PC", a pierwsze urządzenia gotowe na sztuczną inteligencję zostaną zaprezentowane na CES 2024. Dziś, pierwszego dnia tego eventu, Dell przedstawił 2 nowe modele laptopów XPS wyposażonych w układy NPU oraz dedykowany klawisz Copilot.

Nowe portfolio XPS z najnowszymi procesorami Intel Core Ultra zawiera wbudowany silnik akceleracji AI wraz z układem NPU (Neural Processing Unit). Oznacza to, że komputer nie musi już polegać wyłącznie na CPU lub GPU, aby wykonywać obliczenia typowe dla AI. NPU automatycznie wybiera właściwy silnik obliczeniowy dla danego obciążenia – na przykład pozwalając Ci edytować obrazy szybciej niż kiedykolwiek, oszczędzając przy tym baterię. Wszystkie laptopy XPS posiadają technologię ExpressCharge, która pozwala naładować baterię do 80% w 60 minut.

Dell XPS 16
Dell XPS 16

Laptopy XPS zostały też wyposażone w klawisz Copilot, który zapewnia szybki dostęp do Microsoft Copilota w Windows 11. Nowe modele XPS 16 i XPS 14, jak same nazwy wskazują, oferują odpowiednio 16- i 14-calowy ekran z panelem InfinityEdge i opcjami dotykowymi OLED, zmienną częstotliwością odświeżania (VRR), wysoką rozdzielczością i Dolby Vision. Na czele tego portfolio stoi XPS 16 z najnowszymi procesorami Intel Core Ultra i grafiką NVIDIA GeForce (do GeForce RTX 4070). Jak twierdzi Microsoft, wystarczy to do obsługi wymagających aplikacji – czy to do edycji wideo, czy oprogramowania AI.

Dell XPS 14
Dell XPS 14

XPS 14 jest o 21% lżejszy od XPS 16, ale również może sprostać wymagającym zadaniom. Z opcjonalną grafiką NVIDIA GeForce (do GeForce RTX 4050) możesz edytować i odtwarzać wideo w wysokiej rozdzielczości, a także wykonywać inne zasobożerne zadania.

Nowe modele laptopów Dell to jedne z pierwszych urządzeń "AI PC", o których mówił Microsoft. W tym roku ma się pojawić ich więcej, a niektóre, być może, poznamy nawet jeszcze dziś na CES 2024.

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2024/01/08/ces-2024-dell-shines-light-on-ai-enabled-xps-16-and-xps-14-redesigned-alienware-m16-r2/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia