Znamy już datę końca wsparcia klasycznego Teams

Znamy już datę końca wsparcia klasycznego Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/25/2024, 3:00 PM

Liczba odsłon: 415

W zeszłym roku został wydany nowy Microsoft Teams, który jest dostępny równolegle z klasyczną aplikacją i do którego można przejść, klikając przełącznik w aplikacji. Od wielu miesięcy wiadomo jednak, że w 2024 roku ta starsza wersja zostanie wycofana i nastąpi automatyczne przejście do nowego Teams. Ramy czasowe tych zmian nie były zbyt ścisłe. Teraz poznaliśmy w końcu definitywną datę.

Nowy Microsoft Teams został oficjalnie wydany na początku października 2023 r. i cały czas pozostaje opcjonalny dla chętnych. Wcześniej pojawiła się informacja, że automatyczna aktualizacja z klasycznego do nowego Teams rozpocznie się 31 marca 2024 roku. Później – że klasyczny Teams będzie wspierany dłużej. Użytkownicy klasycznego Teams, którzy doświadczyli problemów, przenosząc się do nowego Teams, lub którzy nie spełniają wymagań dotyczących upgrade'u, nadal będą mieli dostęp do klasycznego klienta Teams przynajmniej do 1 lipca 2024 r. – pisał w lutym Microsoft.

Znamy już datę końca wsparcia klasycznego Teams

Wygląda na to, że wspomniana wyżej data wyznacza oficjalny koniec wsparcia starszej wersji Teams. W oficjalnej dokumentacji na portalu Microsoft Learn czytamy:

1 lipca 2024 r. klasyczny Teams będzie już niewspierany. Użytkownicy nadal korzystający z klasycznego Teams z powodu problemów z konfiguracją albo na niewspieranym systemie operacyjnym otrzymają okno dialogowe wewnątrz aplikacji, które poinformuje ich, że ten klient nie jest już wspierany. Te okna dialogowe można odrzucić, ale będą one regularnie pojawiać się ponownie.

Jeśli chodzi o wspomniane niewspierane systemy, to Microsoft wyjaśnia, że dla użytkowników Windows 7, 8 i 8.1 wsparcie dla klasycznego Teams zakończy się 23 października 2024 r., zaś ostrzeżenia zaczną wyświetlać się w sierpniu. Po 23 października pojawią się okna dialogowe informujące o końcu wsparcia, a dostęp do klasycznego Teams zostanie zablokowany. Jeżeli nie ma możliwości upgrade'u do Windows 10 lub Windows 11, alternatywą pozostaje Teams w przeglądarce.

Z kolei dla użytkowników Windows 10, macOS Big Sur (11), użytkowników LTSC lub użytkowników z problemami z konfiguracją koniec dostępności klasycznego Teams nastąpi dopiero 1 lipca 2025 roku.

Nowy Teams zdążył już przez te kilka miesięcy otrzymać wiele nowych funkcji. O jego początkach dowiesz się więcej z naszych artykułów:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-gb/microsoftteams/teams-classic-client-end-of-availability