Microsoft myśli o ekspansji Azure na rynek Chiński

Microsoft myśli o ekspansji Azure na rynek Chiński

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:33
20.02.2017
1392 wyświetlenia

Ralph Haupter, szef Microsoft Asia, w ostatnim wywiadzie mówił o możliwościach cyfrowej transformacji biznesu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków w tym obszarze są Chiny, jako że istnieje tam duże zapotrzebowanie na chmurę zarówno wśród prywatnych firm, jak i rządowych organizacji. Czy Azure zdoła wybić się w Państwie Środka?

Dlaczego właśnie Chiny? Haupter dostrzega tam spore możliwości rynkowe. "Chiny są bez wątpienia ogromną możliwością, zdefiniowaną przez rozmiary i przyspieszenie innowacji. Mamy tam z definicji spore zapotrzebowanie i cyfryzację" - tłumaczy szef Microsoft Asia, dodając, że wiele inicjatyw rządowych mocno bazuje na technologii. Scott Guthrie z działu Microsoft Cloud and Enterprise dodaje z kolei, że "Chiny polegają na innowacji technologicznej jako ważnym źródle napędzającym rozwój, co pozwala nam widzieć w Chinach ogromny potencjał rynkowy dla biznesu chmurowego".

Dziś prognozuje się, że wartość usług w chmurze w regionie APAC (Asia-Pacific) wzrośnie w tym roku o 17,7%, osiągając 10 mld USD. Według Gartnera w 2020 r. wydatki na usługi w chmurze publicznej wzrosną do 15,8 mld. Według kolejnych badań, na które powołuje się Microsoft, 78% osób decyzyjnych w regionie APAC przyznaje, że chmura obliczeniowa odegrała kluczową rolę w ich strategii cyfrowej transformacjim z kolei 80% ankietowanych widzi potrzebę cyfrowej transformacji jako cel długoterminowy, niemniej jednak 29% ma plany jej przeprowadzenia. Microsoft zamierza to wykorzystać, m.in. poprzez współpracę z 21Vianet. Jest to zaufany partner i dostawca Microsoft Azure na rynek chiński, którego centra danych działają w Pekinie i Szanghaju. Za jego pośrednictwem z usług Azure korzysta ponad 3000 chińskich klientów, wliczając w to CNTV, LineKong, GMW.cn i Coca-Cola China.

Microsoft zwiększył dochody z tytułu Azure o 93% w samym tylko roku 2016, a użytkowanie chmury wzrosło ponad dwukrotnie. Choć firma posiada centra danych w 13 regionach APAC, ich wkład w te liczby pozostawał względnie niewielki, jednak możliwe, że w przyszłości się to zmieni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-sees-huge-opportunity-azure-china/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure