Surface Pro 10 for Business oficjalnie zaprezentowany

Surface Pro 10 for Business oficjalnie zaprezentowany

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/21/2024, 6:10 PM

Liczba odsłon: 619

Na dzisiejszym evencie sprzętowym Microsoft zaprezentował dwa nowe urządzenia – Surface Laptop 6 for Business oraz Surface Pro 10 for Business – a także adaptacyjną Surface Pro Keyboard i zestaw Adaptive Accessories for Business. Zaczynamy od największej klasyki tej marki, czyli od Surface Pro w 10. edycji.

Surface Pro 10 for Business napędzany jest najnowszymi procesorami Intel Core Ultra z dedykowanym układem Intel AI Boost Neural Processing Unit (NPU). Klienci mogą wybrać jedną z dwóch opcji: Core Ultra 5 135U lub Core Ultra 7 165U (brak konfiguracji ARM). Opcje pamięci to 8/16/32/64 LPDDR5x RAM. Jeśli chodzi o pamięć masową, do wyboru są wymienne dyski PCIe Gen 4 o pojemności 256/512 GB i 1 TB.

10. generacja tabletu zachowała design poprzednika, choć pojawiło się tu parę ulepszeń. Przykładowo ekran został pokryty specjalną powłoką antyodblaskową, a jego szczytowa jasność jest o 33% wyższa. Upgrade zaliczyła też kamera, która ma teraz rozdzielczość 1440p i znacznie szersze pole widzenia 114º. Tablet ma też czytnik NFC w lewym górnym rogu ekranu. Jest to również pierwszy Surface Pro w architekturze Intel z obsługą 5G. Ta wersja nadejdzie dopiero później w tym roku.

Podobnie jak kilka poprzednich modeli Surface, tak również Surface Pro 10 zaprojektowano z myślą o łatwości serwisowania, co jest ważne dla klientów biznesowych. Możliwa jest wymiana podzespołów, takich jak moduł wyświetlacza, SSD, płyta główna (w tym procesor i wlutowana pamięć RAM), Surface Connect Port, moduł termiczny, mikrofony, drzwi SSD, głośniki, obudowa, przednia i tylna kamera (oddzielnie), przyciski zasilania i głośności oraz podpórka. Części wewnętrzne mają nawet kody QR i dodatkowe etykiety, które pokazują, jakie narzędzia są wymagane do demontażu i ile śrubek należy zabezpieczyć.

Oprócz klawiatury wyposażonej w przycisk Copilot (lub jej pozbawionej) Microsoft zaprezentował dziś specjalną wersję adaptacyjną Surface Keyboard z większą i grubszą czcionką, wyższym kontrastem i jaśniejszym podświetleniem.

Surface Pro 10 dla firm jest już dostępny w przedsprzedaży u autoryzowanych sprzedawców. Premierę wyznaczono na 9 kwietnia 2024. Na razie nie wiadomo jeszcze nic o ewentualnej wersji konsumenckiej.

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/surface/business