Klawisz Copilot i AI PC z Windows - oficjalnie w tym roku!

Klawisz Copilot i AI PC z Windows - oficjalnie w tym roku!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/4/2024, 1:20 PM

Liczba odsłon: 767

W ostatnich tygodniach krążyły plotki o tym, że Microsoft Copilot otrzyma własny przycisk na klawiaturze, zastępując prawy klawisz Windows. Dziś Microsoft oficjalnie to potwierdził, a także zapowiedział, że 2024 będzie rokiem "AI PC". To pierwsza tak znacząca zmiana układu klawiatury od wprowadzenia klawisza Windows blisko 30 lat temu!


Dziś jesteśmy podekscytowani, stawiając kolejny znaczący krok i wprowadzając klawisz Copilot do PC z Windows 11. W tym nowym roku zapoczątkowujemy znaczącą zmianę w kierunku bardziej osobistej i inteligentnej przyszłości komputerów, w której AI będzie płynnie wpleciona w Windows, począwszy od systemu, przez układ krzemowy, aż po sprzęt. To nie tylko uprości korzystanie z komputera, ale także je wzmocni, czyniąc 2024 rokiem AI PC.

Zmiana platformowa, napędzana przez innowację AI, nadal postępuje błyskawicznie i silnie, fundamentalnie zmieniając sposób, w jaki używamy technologii w pracy i w życiu. W Microsoft jesteśmy zobowiązani, by wspomagać ludzi i organizacje w adaptowaniu i rozwijaniu się w tej nowej erze sztucznej inteligencji.

Przez ostatni rok byliśmy na czele tej zmiany, dokonując innowacji i ulepszając doświadczenia naszych produktów – z Copilotem, Waszym codziennym asystentem AI, w centrum. Od przekształcenia sposobu, w jaki ludzie wyszukują w Bing i odblokowania produktywności z Copilotem w Microsoft 365, po przeobrażenie tego, jak ludzie wykonują zadania z Copilotem w Windows, słuchaliśmy feedbacku i podwoiliśmy wysiłki, aby stworzyć doświadczenie, które pomaga ludziom każdego dnia. Widzimy także niesamowitą dynamikę ze strony naszych partnerów krzemowych – AMD, Intel i Qualcomm – z których wszyscy przedstawili światu swoje najnowsze innowacje krzemowe, które odblokowują nowe możliwości sztucznej inteligencji na PC z Windows. Wspólnie wdrażamy nowe architektury systemów, aby zapewnić nowe doświadczenia Windows AI, łącząc GPU, CPU, NPU i chmurę.

(...) Wprowadzenie klawisza Copilot stanowi pierwszą znaczącą zmianę klawiatury PC z Windows od blisko trzech dekad. Wierzymy, że pomoże to ludziom łatwiej uczestniczyć w transformacji AI. Klawisz Copilot dołącza do klawisza Windows jako kluczowa część klawiatury PC. Po jego naciśnięciu nowy klawisz wywoła doświadczenie Copilot w Windows, aby ułatwić codzienne korzystanie z Copilota. Blisko 30 lat temu wprowadziliśmy klawisz Windows do klawiatury PC, umożliwiający ludziom z całego świata interakcję z Windowsem. Postrzegamy to jako kolejny transformujący moment w naszej podróży z Windows, w którym Copilot będzie punktem wejścia do świata AI na PC.

W kolejnych dniach, a także na CES zaczniecie widzieć klawisz Copilot na wielu nowych PC z Windows 11 od naszych partnerów ekosystemu – z dostępnością przewidzianą na późny luty i wiosnę, wliczając w to nadchodzące urządzenia Surface. (...)

Wkraczając w ten nowy rok, jesteśmy pełni optymizmu i ekscytacji. Będziemy nadal budować Windows, aby był miejscem najlepszych doświadczeń związanych ze sztuczną inteligencją. Będzie to wymagało systemu operacyjnego, który zaciera granice między przetwarzaniem lokalnym a przetwarzaniem w chmurze. Nadchodzący rok zapowiada się naprawdę wyjątkowo!


— Yusuf Mehdi, Executive Vice President i Consumer Chief Marketing Officer w Microsoft

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2024/01/04/introducing-a-new-copilot-key-to-kick-off-the-year-of-ai-powered-windows-pcs/