Zyski płynące z linii Surface znacznie poniżej oczekiwań

Zyski płynące z linii Surface znacznie poniżej oczekiwań

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
22:59
04.07.2017
0 komentarzy
1301 wyświetlenie

Wszystko wskazuje na to, że opieszałość szkodzi nawet firmom pokroju Microsoftu. Z powodu długiego okresu, który upłynął pomiędzy premierą Surface Pro 4 a jego następcą, zyski z całej linii Surface spadły aż o 26% YoY w ciągu ostatniego kwartału. Co prawda gigant spodziewa się poprawienia sytuacji poprzez sprzedaż Surface Laptop, jednak dopiero w późniejszym czasie.

Paradoksalnie, cała sytuacja ma również swoje plusy. Podczas okresu w którym Microsoft nie posiadał jeszcze w swojej ofercie najnowszego Surface Pro, sporo innych firm postanowiło wykorzystać sytuację, tworząc własne wariacje najpopularniejszego urządzenia Surface. W efekcie powstała cała masa stylowych urządzeń, oferujących to, co w pracy najważniejsze – odpowiednią moc i praktyczność. W ten właśnie sposób gigant narzucił rynkowi (przynajmniej częściowo) swoją wizję dotyczącą komputerów przyszłości. Jeśli zaś chodzi o konsekwencje długofalowe, ostatnie straty oraz konkurencja powinny (przynajmniej w teorii) sprawić, że urządzenia Surface staną się bardziej konkurencyjne, chociażby poprzez redukcję ich ceny która dla wielu jest obecnie zbyt wygórowana.

Surface Pro 4, wzór do naśladowania

Jak ostatecznie wpłynie na rozwój linii Surface cała sytuacja, dowiemy się dopiero w przyszłym kwartale, bowiem Microsoft prawdopodobnie wstrzyma się z oceną sytuacji do momentu podliczenia zysku ze swoich najnowszych urządzeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-surface-range-selling-expectation-maybe-thats-good-thing/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor