Bing ma już 140 mln użytkowników dziennie. Mocny wzrost od zeszłego roku

Bing ma już 140 mln użytkowników dziennie. Mocny wzrost od zeszłego roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/26/2024, 7:20 PM

Liczba odsłon: 419

Microsoft udostępnił kwartalny raport finansowy za FY24 Q3, w którym obok twardych danych liczbowych jak zwykle pojawiły się komentarze, w tym CEO Satyi Nadelli. Poinformował on o dużym wzroście liczby użytkowników Bing. Utrzymuje się on pomimo tego, że Copilot (dawniej Bing Chat) stał się dostępny także w wielu innych miejscach.

Duży wzrost liczby użytkowników Bing zaliczył w pierwszych miesiącach 2023 roku, kiedy dostępny stał się Czat Bing. Już od początku czatbot AI wykraczał swoimi możliwościami poza to, co oferuje ChatGPT. Aby z niego korzystać, musieliśmy otworzyć Bing w Edge (choć przeglądarka także otrzymała wbudowany panel z Czatem Bing). W kolejnych miesiącach usługa została przemianowana na Microsoft Copilot, który stał się szerzej dostępny w Windows i innych produktach. Bing nadal jednak pozostaje najprostszym sposobem, by z korzystać z Copilota, zwłaszcza jeśli na co dzień nie przeglądamy Internetu przy użyciu Edge.

Jak się okazuje, po roku od tych wydarzeń Bing nadal ma się dobrze. Komentując kwartalne wyniki Microsoftu, Satya Nadella podzielił się ciekawą statystyką: Bing ma teraz 140 milionów użytkowników dziennie. Przypomnijmy, że jeszcze w marcu zeszłego roku miał ich 100 milionów, co oznacza wzrost o 40% w ciągu roku.

Amy Hood, CFO w Microsoft, dodała, że przychody z reklam w wyszukiwarkach i wiadomościach ex-TAC [pomijając koszty pozyskania ruchu] wzrosły o 12%, przekraczając oczekiwania, przy ciągłym wzroście wolumenu i większym zaangażowaniu w Bing i Edge.

Źródło: https://mspoweruser.com/satya-nadella-says-that-microsoft-bing-surpasses-140-million-daily-users-milestone/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia