Surface z projektora? Nowy patent na tańszy dotyk

Surface z projektora? Nowy patent na tańszy dotyk

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/15/2016, 3:04 PM

Liczba odsłon: 1919

Microsoft PixelSense, znany też przed paroma laty jako Surface table to świetna technologia, której największą wadą była (i ciągle jest) wysoka cena. Tablet w formie stołu o rozmiarach 107/56/53 cm z wysoką rozdzielczością i wielopunktowym dotykiem siłą rzeczy przyciągnął więcej nabywców w korporacjach, jednak Microsoft myśli o tańszym odpowiedniku, który byłby przystępny dla użytkowników prywatnych. Tak powstał projekt, opatentowany pod nazwą INTERACTIVE INTEGRATED DISPLAY AND PROCESSING DEVICE.

Patent opisuje PC ze zintegrowanym projektorem i czujnikami (takimi jak kamera i podczerwień). Rzutnik projektuje obraz na większą powierzchnię (np. stół), przez co nie jest wymagany drogi ekran dotykowy. Technologia - jak opisuje ją Microsoft - integruje przetwarzanie i projektowanie w jednym urządzeniu, które może spoczywać na powierzchni, służącej za obszar roboczy i interaktywny dla użytkowników. Urządzenie oprócz projektora i procesora zawiera zestaw czujników zdolnych do rozpoznawania obiektów i gestów. Zastąpi to 30-calowy ekran dotykowy PixelSense. Microsoft wspomina o interaktywnej usłudze, pozwalającej wykorzystać samo urządzenie lub połączenie z siecią, by umożliwić użytkownikom współpracę w obszarze wyświetlania, a użytkownicy z urządzeniami towarzyszącymi mogą współpracować z użytkownikami bez tych urządzeń poprzez wyświetlany obszar interakcji.

Dalsze wyjaśnienia mówią o zintegrowaną kamerą RGB oraz emiterem i czujnikiem podczerwieni. Obydwa sensory swoim zasięgiem pokrywają pole użytkowe. System zawiera też interfejs komunikacyjny, zbierający sygnały wejścia i dostarczający sygnały wyjścia do urządzeń towarzyszących. Podobnie jak wiele innych patentów, idea stojąca za INTERACTIVE INTEGRATED DISPLAY AND PROCESSING DEVICE nie jest nowością. Najważniejszą zmianą jest tu koszt. Rozwiązanie można zaaplikować np. przy udziale istniejącej technologii Kinect, co jest znacznie tańsze, niż np. Surface Hub.

Wniosek patentowy został złożony w maju 2015 roku. Pełną treść dokumentu możecie znaleźć na portalu PatentScope.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia