Surface mini ma coraz mniejsze szanse na premierę

Surface mini ma coraz mniejsze szanse na premierę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:15
23.07.2014
0 komentarzy
1475 wyświetleń

Surface Mini nie ma lekkiego życia. Najpierw, niemal w ostatnich minutach jego premiera została odwołana. Później urządzenie zostało "przypadkowo" wspomniane w dokumentacji Surface Pro 3. Nieco później do sieci trafiły informacje, jakoby produkcja "(nie)wielkiego nieobecnego" znów ruszyła pełną parą. Po miesiącach spekulacji Microsoft przerywa milczenie - wieści nie są jednak do końca optymistyczne.

"Pod koniec lipca (...) sprzedaż Surface Pro 3 pozostawia w tyle wcześniejsze generacje Surface Pro. Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia go na wiele nowych rynków tego lata. W tym kwartale oszacowaliśmy ponownie harmonogram naszych produktów i zdecydowaliśmy nie wprowadzać do sprzedaży nowego 'urządzenia mieszczącego się w kieszeni' [form factor], które rozwijaliśmy." - mówi Microsoft. Nowe "kieszonkowe" urządzenie to bez wątpienia Surface Mini. Dlaczego firma znów zdecydowała się wstrzymać z premierą zminiaturyzowanego Surface'a?

Być może to właśnie dobre wyniki sprzedaży Pro 3 skłoniły Microsoft do skupienia się jedynie na tym modelu. W końcu linia Surface przestała przynosić straty, które do tej pory czyniły biznes nieopłacalnym. Czyżby Gigant obawiał się, że Surface Mini podzieli los poprzednich generacji Pro, które okazały się finansową klapą?

Nadal nie wiadomo, czy Surface Mini kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Można jedynie przypuszczać, że Microsoft najpierw chce wypuścić dotykowego Office'a pod Windows 8.1/RT, by w rezultacie wyposażony w niewielki ekran Surface Mini mógł stać się w pełni funkcjonalnym narzędziem w rękach użytkownika.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-talks-about-canceled-hardware-on-earnings-call---surface-mini

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor