Mobilne PC dla mas. Microsoft i Qualcomm na Computex 2017

Mobilne PC dla mas. Microsoft i Qualcomm na Computex 2017

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:52
25.05.2017
0 komentarzy
1449 wyświetleń

Jeśli chodzi o Microsoft, to ostatnimi czasy nie sposób mówić o poczynaniach firmy bez odnoszenia się do konferencji. W samym tylko maju firma była gospodarzem trzech eventów (zapowiadając m.in. Surface Laptop, Windows 10 S, Surface Pro i Fall Creators Update), a dziś pojawiła się oficjalna zapowiedź lipcowego Microsoft Inspire. Poza własnymi wydarzeniami firma uczestniczy też w zewnętrznych imprezach i targach, na których mówi o swojej technologii. Najbliższa ku temu okazja już za niespełna tydzień!

Microsoft wraz z Qualcomm wystąpią na tegorocznej edycji Computex w Taipei, by poprowadzić sesję dotyczącą fuzji technologicznej obu firm i "celebrować rosnący ekosystem, który wprowadzi mobilne doświadczenie PC nie-z-tego-świata dla mas". Innymi słowy powinniśmy spodziewać się niczego innego, jak tylko kolejnych konkretów na temat Windows 10 na ARM.

Computex 2017

Działanie pełnoprawnych "Okienek" wraz z desktopowymi aplikacjami Win32 na urządzeniach w architekturze ARM (z układem Qualcomm Snapdragon 835) zaprezentowano widzom w grudniu zeszłego roku. Teraz czekamy przede wszystkim na zapowiedzi sprzętowe. Nowe urządzenia tego typu mają podobno wejść na rynek w ostatnim kwartale tego roku. Mówiąc o "mobilnym doświadczeniu PC dla mas", Microsoft i Qualcomm mają na myśli nową kategorię urządzeń, nazywaną czasem "komórkowymi PC". Wszystko wskazuje na to, że kategoria ta zatrze ostatnie granice między PC i smartfonami, a także pozbędzie się barier na poziomie architektury. Windows 10 na ARM będzie bowiem uruchamiać pełnoprawne, klasyczne aplikacje spoza Sklepu Windows, dzięki czemu nie będzie konieczne ich "opakowanie" w pakiety UWP, jak ma to miejsce choćby w projekcie Centennial.

Temat nowej kategorii urządzeń jest w stajni Microsoft ciągle żywy. Obok niezapowiedzianych jeszcze produktów autorskich (Surface Phone) istnieją przesłanki, że "Okienkami" na ARM interesują się też najwięksi partnerzy sprzętowi, wliczając w to Dell, HP i Samsunga. Czy dane nam będzie zobaczyć nowe urządzenia konsumenckie z prawdziwego zdarzenia? O tym przekonamy się już w najbliższą środę, 31 maja!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowslatest.com/2017/05/25/microsoft-unveil-details-windows-arm-computex-2017/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor