Microsoft opatentował design Surface Studio

Microsoft opatentował design Surface Studio

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:59
30.11.2017
0 komentarzy
1266 wyświetleń

Jak wiadomo, wielkie korporacje branży komputerowej stale rywalizują tworząc coraz to lepsze (i zwykle droższe) urządzenia. Co przy tym istotne, dotyczy to nie tylko samej specyfikacji sprzętowej, lecz również kwestii designu – po prostu maszyny wyglądające lepiej i wpasowujące się w panujące trendy sprzedają się znacznie lepiej od pozostałych. Doprowadziło to w pewnym momencie do kuriozalnej sytuacji, którą oglądać możemy obecnie. Wystarczy zerknąć na oferty PC stworzonych do gry – 95% z nich występuje w barwach czerni i czerwieni, czerni i zieleni, bądź czerni i RGB (wielokolorowego podświetlenia).

Widać to zwłaszcza w większych marketach sprzedających elektronikę, bowiem wchodząc na ich działy komputerowe można odnieść wrażenie, że półki zapełnione jednym zaledwie urządzeniem, dostępnym po prostu w kilku podobnych wariantach. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku sprzętu premium, często utożsamianego z sektorem biznesowym, gdzie rywalizują głównie Microsoft i Apple. Jako że firmy te niejednokrotnie podpatrywały swoje rozwiązania i adaptowały je do swoich celów, Microsoft postanowił ostatnio zadbać o bezpieczeństwo konceptu swojego Surface Studio – w efekcie stał się właścicielem patentu opisującego jego design.

Diagram dotyczący urządzeń Surface

Patentowanie designu jest stosunkowo nowym zjawiskiem, jednak nie można odmówić mu zasadności, zwłaszcza w przypadku Surface Studio. Komputer ten wyróżnia na tle konkurencji właśnie jego budowa i wzornictwo, nie zaś surowe parametry techniczne. Mało tego, kosztuje on sporo, oferując relatywnie niewielką moc obliczeniową, wobec czego pojawienie się podobnego urządzenia o lepszym stosunku mocy do ceny po prostu pogrzebałoby sprzedaż Surface Studio. Tak czy inaczej, Microsoft właśnie otrzymał odpowiedni patent, dzięki czemu nie musimy obawiać się wysypu podróbek AiO stworzonego przez giganta z Redmond.

Trudno określić, czy w jakikolwiek sposób wpłynie to na obecną sprzedaż Surface Studio, która bądźmy szczerzy, jest wyjątkowo niska. Tłumaczy to co prawda wysoka cena oraz sama specyfika urządzenia, jednakże w dniu premiery oczekiwano zapewne większego zainteresowania nowym produktem…


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.patentlymobile.com/2017/11/microsoft-has-been-granted-a-us-design-patent-for-their-sexy-surface-studio-desktop.html

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor