Microsoft zamyka studia odpowiedzialne za Prey, Redfall i nie tylko

Microsoft zamyka studia odpowiedzialne za Prey, Redfall i nie tylko

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/7/2024, 5:40 PM

Liczba odsłon: 228

Trwający od kilku lat kryzys w branży gier spędza sen z powiek wielu deweloperom, artystom i fanom. Co chwilę słychać doniesienia o masowych zwolnieniach i nie wiadomo, kiedy sytuacja się poprawi. Niestety, dotknęło to również studia należące do Microsoft, przejęte wraz z Bethesdą. Jak wynika z e-maila Matta Booty'ego z Xbox Game Studios, firma postanowiła zamknąć bądź scalić kilka prominentnych studiów.

Z e-maila dowiadujemy się, że Arkane Austin, twórcy Prey i Redfall, zostanie zamknięte, a część pracowników przejdzie do innych projektów Bethesdy. Tango Gameworks, twórcy The Evil Within i Hi-Fi Rush, także zostanie zamknięte, podobnie jak Alpha Dog Studios, odpowiedzialni za grę mobilną Mighty Doom. Z kolei Roundhouse Games zostaną scaleni z zespołem ZeniMax Online Studios. Matt Booty dodaje w wiadomości, że niewielka liczba stanowisk w wybranych zespołach wydawniczych i korporacyjnych Bethesdy także zostanie wyeliminowana. W dalszych wyjaśnieniach czytamy:

Zmiany te nie są odzwierciedleniem kreatywności i umiejętności utalentowanych jednostek w tych zespołach ani też ryzyka, które podejmują, próbując nowych rzeczy. Zdaję sobie sprawę, że te zmiany zakłócają również funkcjonowanie różnych zespołów supportu ZeniMax i Bethesdy, które wprowadzają nasze gry na rynek. Podejmujemy te trudne decyzje, aby stworzyć możliwości zwiększenia inwestycji w inne części naszego portfolio i skupić się na naszych priorytetowych grach.

Booty zapewnia, że mimo tych zwolnień Bethesda Softworks w ramach Microsoft Gaming pozostaje jednym z kluczowych filarów Xboksa z silnym portfolio niesamowitych gier i kwitnących społeczności. Firma nie ujawniła, ilu pracowników Bethesdy pożegna się z pracą. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia Microsoft zwolnił 1900 spośród 22 tys. osób z działu gier.

Źródło: https://www.ign.com/articles/microsoft-closes-redfall-developer-arkane-austin-hifi-rush-developer-tango-gameworks-and-more-in-devastating-cuts-at-bethesda

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia