Clipchamp również dla użytkowników edukacyjnych Microsoft 365

Clipchamp również dla użytkowników edukacyjnych Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/7/2024, 7:00 PM

Liczba odsłon: 572

Clipchamp, rozwijany przez Microsoft od 2021 roku, zajął miejsce Windows Movie Makera, swoją drogą prześcigając go o lata świetlne. Edytor wideo, początkowo dostępny dla osobistych kont Microsoft, a później także w Microsoft 365 dla firm, nadal czeka na wydanie dla klientów edukacyjnych. Według zapowiedzi Microsoftu nastąpi ono w przyszłym miesiącu.

Jesteśmy podekscytowani, zapowiadając, że Clipchamp, narzędzie do edycji wideo, które wspomaga edukatorów i studentów w tworzeniu angażujących filmów, jest teraz dostępne dla Microsoft 365 dla szkół z licencjami A3 oraz A5. Począwszy od 23 czerwca 2024 r., nasi klienci edukacyjni będą mogli uzyskiwać dostęp do Clipchampa i zacząć tworzyć niesamowite klipy z łatwością.

Clipchamp został zaprojektowany, aby uczynić tworzenie wideo łatwym dla każdego – niezależnie od jego poziomu umiejętności i doświadczenia. Możesz łączyć klipy wideo i pliki audio z tekstem i efektami, aby tworzyć filmy warte udostępnienia. Niezależnie, czy chodzi o nagrywanie eksperymentów, prezentację badań, czy tworzenie projektów multimedialnych, Clipchamp zwiększa zaangażowanie uczniów i efekty nauczania.


— Mike Tholfsen, Group Product Manager w #MicrosoftEDU

Mniej znane aplikacje Microsoft 365: Clipchamp

Clipchamp pomoże uczniom rozwijać umiejętności przydatne w przyszłości, takie jak komunikacja, kreatywność i współpraca. Dzięki przyjaznemu interfejsowi tworzenie i edytowanie wideo jest dostępne w zasadzie dla każdego. Próg wejścia jest o wiele niższy niż w przypadku mocno profesjonalnych, komercyjnych (lub nie) edytorów.

Clipchamp płynnie integruje się z Microsoft 365, dzięki czemu możesz zapisywać filmy w chmurze OneDrive lub SharePoint i udostępniać je w Microsoft Stream. Podlega on także scentralizowanej kontroli IT oraz zabezpieczeniom i funkcjom ekosystemu M365, takim jak pojedyncze logowanie (SSO).

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/education-blog/what-s-new-in-microsoft-edu-may-2024/ba-p/4132818

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia