Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z kwietnia 2024

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z kwietnia 2024

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/30/2024, 4:30 PM

Liczba odsłon: 1209

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z kwietnia 2024 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, Loop, Copilot, Forms i OneNote.

Spis treści

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel

Nowości w programie Excel

 • Zmniejsz rozmiar skoroszytu spowodowany niechcianym formatowaniem komórek za pomocą funkcji "Sprawdź wydajność".

Microsoft 365 — nowości w Beta Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Optymalizowanie wydajności skoroszytu w Excelu na Windows: Z czasem duże arkusze Excela mogą zbierać niepotrzebne formatowanie i metadane, które obniżają wydajność i zwiększają rozmiar pliku. Może się tak dziać, gdy dane są usuwane, ale ich formatowanie – już nie. Excel może automatycznie wykryć problemy z wydajnością i zasugerować sposoby na ich rozwiązanie. Możesz też ręcznie skorzystać z opcji "Sprawdź wydajność" w dowolnym czasie.

  Optymalizowanie wydajności w Excel

Nowości w programie OneNote

 • Prostowanie pisma ręcznego w OneNote na Windows: Koślawe pismo to już nie problem! Microsoft wprowadza do OneNote kolejną funkcjonalność opartą na sztucznej inteligencji: prostowanie pisma odręcznego. Przekształca ono napisany odręcznie tekst, aby był bardziej zorganizowany wizualnie i spójny. Poprawia także czytelność tekstu w notatkach bez utraty Twojego stylu pisma, co może zwiększyć komfort czytania u osób, którym udostępniasz notes.
 • Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z kwietnia 2024

Microsoft 365 — nowości w Monthly Enterprise Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Panel nawigacji: Zrozum układ swojego arkusza, zobacz istniejące elementy i nawiguj po nim szybko, używając panelu nawigacji.

Nowości w programach Excel, PowerPoint i Word

 • Microsoft Purview Information Protection Tracking and Revocation - File Registration: Chronione pliki lokalne Office są automatycznie rejestrowane do śledzenia podczas tworzenia, a wcześniej chronione pliki lokalne Office są rejestrowane przy następnym otwarciu w zaktualizowanym kliencie. Administratorzy ds. zgodności mogą śledzić i odwoływać dostęp do zarejestrowanych plików Office.

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Nowości w programie Excel dla sieci Web

 • Ulepszenia kopiowania i wklejania w Excelu w przeglądarce: ulepszono obsługę metody przeciągnij-i-upuść, aby była bardziej intuicyjna; autowypełnianie umożliwia przeciąganie danych do wypełniania serii, kopiowania komórek i rozdzielania danych; ulepszenia opcji wklejania pozwalają wybrać odpowiednią opcję poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy lub uzyskując dostęp do opcji wklejania automatycznego odzyskiwania.
 • Udostępnienie linków do widoków arkusza w Excelu w przeglądarce: Excel dla sieci Web umożliwia teraz udostępnianie linka do widoku arkusza, który rejestruje podzbiór zawartości skoroszytu. Dzięki temu możesz wydajniej współpracować na dużych lub złożonych skoroszytach i łatwiej gromadzić feedback innych osób.

Nowości w usłudze Copilot dla Microsoft 365

 • Copilot dla Microsoft 365 z obsługą języka polskiego: Copilot dla Microsoft 365, oficjalnie uruchomiony w listopadzie 2023 roku, do tej pory był dostępny w okrojonym zestawie języków. Niektóre jego funkcje radziły sobie co prawda z rozumieniem języka polskiego i udzielaniem w nim odpowiedzi, ale pozostawało to wiele do życzenia. Teraz najwyraźniej się to zmieni i Copilot odkryje przed nami (oraz naszymi plikami i wiadomościami w języku polskim) pełnię swoich możliwości. Microsoft oficjalnie ogłosił, że wprowadza do Copilota dla Microsoft 365 obsługę dodatkowych 16 języków, wliczając w to polski.
 • GPT-4 Turbo dostępny w Copilot dla Microsoft 365: Teraz wszyscy klienci komercyjni z licencją Copilot dla Microsoft 365 mają priorytetowy dostęp do GPT-4 Turbo. W ramach tej zmiany zostały też usunięte ograniczenia całkowitej liczby czatów dziennie oraz kolejek na konwersację (liczby pytań lub poleceń i odpowiedzi na jedną rozmowę). Dodatkowo można teraz przesyłać Copilotowi większe pliki.
 • GPT-4 Turbo dostępny w Copilot dla Microsoft 365

Nowości w programie Excel

 • Zamiana pisma odręcznego na tekst w Excelu na Windows: Kilka miesięcy temu Microsoft wprowadził narzędzie zamiany pisma odręcznego na tekst do aplikacji Word, OneNote i PowerPoint na Windows. Teraz ta sama funkcjonalność trafiła także do Excela. Możesz teraz pisać odręcznie cyfrowym piórem (lub rysikiem), a Excel automatycznie przekonwertuje to na tekst, który możesz wprowadzić np. do komórek arkusza. Oprócz wprowadzania tekstu (liter, cyfr i symboli) obsługiwane są także gesty piórem. Funkcjonalność jest dostępna dla Microsoft 365 Insiderów na Windows 11 23H2.
 • Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z kwietnia 2024

Nowości w programie Loop

 • Ulepszone składniki listy zadań w Microsoft Loop: Składniki list zadań zyskały świeży, nowy wygląd, który pasuje do wyglądu tabel na stronach Loop. Dodano opcje, które pomagają zawęzić zadania na podstawie kryteriów, takich jak nazwa zadania, przydzielona osoba, termin itd. Możesz zastosować wiele filtrów jednocześnie, a przefiltrowany widok jest dostępny dla każdego, kto ma dostęp do strony Loop. Możesz też wybrać wysokie lub niskie wiersze, korzystać z funkcji rozwijania i zwijania, aby lepiej zarządzać składnikami listy zadań, oraz zaznaczać wiele elementów jednocześnie. Zmiany te są dostępne dla wszystkich subskrybentów Microsoft 365 E3 i E5. Wymagane jest stabilne połączenie z Internetem.
 • Ulepszone składniki listy zadań w Microsoft Loop

Nowości w programie Teams

Nowości w programie PowerPoint dla sieci Web

 • Przycinanie wideo w PowerPoint dla sieci Web: za pomocą funkcji przycinania możesz teraz skracać osadzone wideo w prezentacjach. Jest to dostępne dla wszystkich użytkowników PowerPointa w przeglądarce.
 • Przycinanie wideo w PowerPoint

Nowości w programie Outlook na Androida

 • Logowanie do wszystkich kont Microsoft za pomocą Outlooka na Androidzie: Można teraz korzystać z Outlooka na Androidzie jako metody weryfikacji logowania we wszystkich aplikacjach i usługach Microsoftu na PC i nie tylko. Za pomocą tej jednej aplikacji można logować się do Microsoft 365, OneDrive, Teams i Windows w bezpieczny i wygodny sposób. Dzięki weryfikacji logowania w Outlook nie musisz zapamiętywać ani wpisywać jakichkolwiek haseł ani używać jednorazowych kodów SMS. Możesz po prostu użyć Outlooka plus biometrii lub kodu PIN, aby potwierdzić logowanie na telefonie. Ta funkcjonalność będzie automatycznie włączona w najnowszej wersji Outlooka.
 • Logowanie do aplikacji Microsoft za pomocą Outlooka na Androidzie

Nowości w programie Forms

Nowości w programie OneNote

 • Ewolucja szczegółów spotkania z Outlooka: oprócz kluczowych informacji o spotkaniu, takich jak data, opis i uczestnicy, Szczegóły Spotkania z Outlooka w OneNote obejmują teraz zawartość inteligentnego podsumowania spotkania z Teams oraz notatki ze spotkania jako składnik aplikacji Loop. Funkcjonalność jest dostępna dla klientów komercyjnych i wymaga wersji 2404 (build 17528.20000). Renderowanie składników Loop w OneNote na Windows zaczęło być wdrażane u użytkowników Current Channel (Preview) i wymaga wersji 2403 (build 17425.10000). Ogólna dostępność ma nadejść w okolicach czerwca.
 • OneNote dostępny na Apple Vision Pro: Teraz dzięki wydaniu na gogle mieszanej rzeczywistości OneNote może wykorzystać niekończone kanwy oraz wyświetlać się obok pozostałych aplikacji Microsoft 365 – Word, Excel i Teams – co umożliwia wielozadaniowość. OneNote dla Apple Vision Pro to natywna aplikacja, która obsługuje wiele funkcji dostępnych w OneNote na iPada, choć jeszcze nie wszystkie.
 • Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z kwietnia 2024

Nowości w programie Microsoft 365

 • Łatwiejsze otwieranie i edytowanie plików Office na Chrome OS: Doświadczenie ułatwiające otwieranie, edytowanie i używanie plików Word, Excel i PowerPoint na ChromeOS debiutowało w wersji zapoznawczej w ubiegłym roku. Dopiero teraz Google udostępnia je wszystkim z milionów użytkowników plików Office na Chromebookach – aby mogli używać wybranych przez siebie aplikacji Microsoftu bądź Google.

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Sprawdź również listy zmian z ostatnich miesięcy:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia