GPT od OpenAI będzie trenowany na Stack Overflow

GPT od OpenAI będzie trenowany na Stack Overflow

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/7/2024, 12:10 PM

Liczba odsłon: 361

Stack Overflow i OpenAI ogłosili nowe partnerstwo w obszarze API, które będzie wspomagać deweloperów kolektywną wiedzą wiodącej platformy z wysoce techniczną zawartością oraz najpopularniejszymi modelami sztucznej inteligencji. Co dokładnie wydarzy się w ramach tej współpracy?

OpenAI i Stack Overflow łączą się za pośrednictwem dostępu OverflowAPI, aby zapewnić użytkownikom i klientom OpenAI dokładne i sprawdzone podstawy danych, których potrzebują narzędzia AI, aby szybko znaleźć rozwiązanie problemu, dzięki czemu technolodzy mogą skupić się na priorytetowych zadaniach. OpenAI udostępni także sprawdzoną wiedzę techniczną ze Stack Overflow bezpośrednio w ChatGPT, zapewniając użytkownikom łatwy dostęp do zaufanej, przypisanej, dokładnej i wysoce technicznej wiedzy oraz kodu wspieranego przez miliony programistów, którzy współtworzyli platformę Stack Overflow od 15 lat.
— Stack Overflow

W ramach tej współpracy OpenAI wykorzysta OverflowAPI od Stack Overflow oraz będzie z nim współpracował, aby ulepszyć wydajność modelu dla deweloperów. Ta integracja pomoże OpenAI ulepszyć jego modele sztucznej inteligencji poprzez zawartość i feedback społeczności Stack Overflow oraz zapewni atrybucję społeczności Stack Overflow w ramach ChatGPT, aby wspierać głębsze zaangażowanie w zawartość.

Stack Overflow tymczasem skorzysta z modeli OpenAI w ramach rozwijania OverflowAI oraz będzie z nim współpracował, aby wykorzystać wglądy z testów wewnętrznych do maksymalizowania wydajności modeli OpenAI. Partnerstwo to przyczyni się do realizacji misji OpenAI, jaką jest wspomaganie świata w rozwijaniu technologii poprzez kolektywną wiedzę – jako że Stack Overflow będzie mógł tworzyć lepsze produkty z wieloma korzyściami dla społeczności Stack Exchange.

Źródło: https://stackoverflow.co/company/press/archive/openai-partnership

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia