Lenovo, HP i inni szykują się do wdrożenia Windows AutoPilot

Lenovo, HP i inni szykują się do wdrożenia Windows AutoPilot

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:48
25.09.2017
0 komentarzy
1278 wyświetleń

Windows AutoPilot to zaprezentowany pod koniec czerwca zestaw narzędzi opartych na chmurze, których zadaniem jest uproszczenie wdrażania i zarządzania nowymi komputerami z Windows 10. Rozwiązanie kierowane jest przede wszystkim do firm posiadających wiele komputerów. Do tej pory AutoPilot wymagał wykorzystania urządzenia Surface. Już niebawem nie będzie to konieczne.

Dzięki rozwiązaniu Windows AutoPilot po zakupie nowych PC z Dziesiątką nie będzie już konieczna manualna konfiguracja komputerów przez zespół IT. W rzeczywistości administrator nie musi nawet dotknąć maszyny jednym palcem. Zamiast tego proces odbywa się automatycznie poprzez wgranie ID urządzenia wraz z różnymi opcjami konfiguracji za pośrednictwem Azure AD, Intune i nie tylko. Wystarczy, że użytkownicy zalogują się na nowym komputerze przy wykorzystaniu poświadczeń firmy, a Windows AutoPilot Deployment w pełni go skonfiguruje poprzez połączenie z AAD, usługami Intune, przekształcenie systemu w Windows 10 Enterprise, wdrożenie konfiguracji oraz instalację aplikacji typu Office 365. Pozwala to również instalować na urządzeniach aplikacje firmowe. AutoPilot zwalnia też administratorów z konieczności aktualizowania systemu - także to odbywa się automatycznie.

Na dzisiejszej konferencji Ignite 2017 Microsoft ogłosił, że już w styczniu 2018 r. partnerzy OEM w postaci Lenovo, HP, Panasonic, Toshiba i Fujitsu dołączą do Surface, oferując wsparcie dla Windows AutoPilot. Padła też kolejna ważna zapowiedź, tym razem związana z konfiguracją i blokadą urządzeń przeznaczonych do konkretnych zadań, takich jak zestawy z Windows 10 S for Firstline Workers i interaktywne kioski. Począwszy od aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update, firmy będą mogły zarządzać takimi urządzeniami za pomocą ulepszonych narzędzi w Windows Assigned Access. W nadchodzących aktualizacjach zadebiutują dodatkowe funkcje blokady w kontekście pełnionych zadań, personalizacji i zabezpieczeń przed kradzieżą.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/hp-lenovo-to-support-windows-autopilot-to-allow-it-pros-manage-windows-10-deployments

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor