Harman Kardon Invoke: głośnik z Cortaną oficjalnie zapowiedziany

Harman Kardon Invoke: głośnik z Cortaną oficjalnie zapowiedziany

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:12
08.05.2017
0 komentarzy
1551 wyświetlenie

O tym, że Microsoft pracuje nad własną odpowiedzią na Amazon Echo, pogłoski krążyły od dawna. Zostały one potwierdzone w grudniu zeszłego roku, gdy padła pierwsza zapowiedź sprzętowa związana z Cortana Skills Kit i Cortana Devices SDK. Chodzi oczywiście o inteligentny głośnik domowy Harman Kardon, który zyskał już oficjalną nazwę - Invoke. Znamy już dokładny wygląd i datę wydania. Sprawdźmy, kiedy i pod jaką postacią przemówi do nas Cortana w pierwszym dedykowanym jej urządzeniu.

Invoke powstał w oparciu o pakiety SDK, pozwalające deweloperom ożywiać swoje urządzenia obecnością Cortany. Do asystentki odnosi się bezpośrednio producent, który do Invoke dodaje adnotację "with Cortana by Microsoft". Harman Kardon umieścił już informacje o produkcie i przewidywanej dacie premiery na swojej stronie. Okazuje się, że inteligentny głośnik zadebiutuje jesienią tego roku. Zobaczmy kilka najciekawszych zdjęć promocyjnych.

Według informacji producenta Invoke ma oferować świetną jakość dźwięku i pozwalać na sterowanie głosem wieloma zadaniami - począwszy od odtwarzacza muzyki, kończąc na smart home, czyli funkcjach domowych. Ponadto za jego pośrednictwem wykonamy lub odbierzemy połączenie Skype. Za wszystko odpowiada oczywiście Cortana - użytkownik może więc zadawać jej pytania, tworzyć przypomnienia, zapisywać terminy w Kalendarzu... innymi słowy wszytko, na co asystentka pozwala użytkownikom PC czy smartfonów.

Jak to wygląda od strony sprzętowej? Invoke został wykonany z wysokiej jakości materiałów, a wbudowany głośnik/mikrofon (nie wiemy jeszcze, czy można używać tu liczby mnogiej) rozprowadza i przyjmuje dźwięk z dowolnego miejsca pod pełnym spektrum 360 stopni. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z urządzeniem klasy premium. Naszą uwagę zwraca jeszcze jeden szczegół. O ile ostatnia grafika w galerii powyżej sugeruje to, o czym myślimy, Invoke posiada funkcjonalność podobną do Surface Dial. Chodzi o wsparcie dla gestów dotykowych, także tych obrotowych. Czekamy na więcej szczegółów technicznych.

Urządzenie na rynek wejdzie jesienią tego roku i jest to jedyne, co na razie wiadomo. Cena nie została jeszcze podana. Jako że asystentka Cortana działa w zaledwie kilku wersjach językowych, o wydaniu Harman Kardon Invoke w Polsce możemy w zasadzie zapomnieć.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/harman-kardons-invoke-speaker-with-cortana-by-microsoft-revealed/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor