Dell prezentuje wszystkoodporny tablet z Windows 8.1

Dell prezentuje wszystkoodporny tablet z Windows 8.1

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
15:24
21.07.2015
0 komentarzy
1418 wyświetleń

Jeszcze w tym miesiącu na rynek trafić ma nowy tablet firmy Dell o nazwie Latitude 12 Rugged Tablet, będący urządzeniem o wzmocnionej konstrukcji, przeznaczonym do wykorzystywania w najbardziej ekstremalnych warunkach. Urządzenie ma być w stanie przetrwać kontakt z wodą, kurzem i piaskiem, a także być odporne na upadek z wysokości ponad metra oraz bardzo niskie i wysokie temperatury.

Wzmocniony Latitude będzie tabletem o przekątnej ekranu 11,6 cala, który z powodzeniem będzie można obsłużyć w rękawiczkach, zaś dzięki zastosowaniu technologii Dell Direct-View prezentowane na nim informacje będą czytelne nawet w pełnym słońcu. Tablet pracować będzie pod kontrolą procesora Intel Core M piątej generacji i zaoferuje 512 GB pamięci trwałej SSD oraz 8 GB pamięci RAM. Całością zarządzać będzie system Windows 8.1, którego funkcje oszczędzania energii wraz z niskimi wymaganiami procesora po naładowaniu urządzenia pozwolą z niego korzystać przez około 12 godzin. Do tabletu będzie można dokupić liczne akcesoria, w tym pełnowymiarową i wodoszczelną klawiaturę-pokrowiec, przez którą to z resztą urządzenie przypominać będzie tablety Microsoft Surface.

W porównaniu do tych ostatnich, tablety te będą jednak znacznie droższe - w końcu mówimy tu o urządzeniach typu rugged, a więc sprzęcie o znacznie wzmocnionej konstrukcji. W zależności od konkretnego modelu, tablet Latitude 12 Rugged kosztować ma od 1600 do 2000 dolarów. Ceny tabletu na tle innych produktów tego typu wypadają dość atrakcyjnie. Przykładowo notebook Della, Latitude 12 Rugged Extreme, kosztuje 3649 dolarów, zaś tablet Panasonica z Windows 8.1 o podobnej konstrukcji (model Toughpad FZ-G1) to koszt około 2400 dolarów.

O tym, w jakich warunkach oraz w jaki sposób można korzystać z tego urządzenia, możecie przekonać się oglądając powyższy filmik wideo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor