Żarty się skończyły. Intel zrobił peceta z Windows 10 w formie smartfona

Żarty się skończyły. Intel zrobił peceta z Windows 10 w formie smartfona

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:25
08.06.2018
6 komentarzy
2520 wyświetleń

Intel, znany od zawsze jako producent doskonałych procesorów, zmienia ostatnio swoje oblicze. Podczas gdy cała reszta dużo gada, on pokazuje efekty. Jednym z nich jest działający, rozkładany prototyp notebooka/tabletu, przypominającego Surface Phone. Intel najwyraźniej chce wszystkich wyprzedzić, bowiem na targach Computex pokazał coś podobnego - kieszonkowego PC z pełnym Windows 10, zamkniętego w formie smartfona.

Intel PocketPC

Prototypowy model Tiger Rapids, o którym głośno się zrobiło parę dni temu, to nie jedyne, z czym na Computex 2018 wystawił się Intel. Choć kuzyn enigmatycznego Surface Phone'a (którego de facto nikt jeszcze na oczy nie widział) wywołał niemałą sensację, to portfolio Intela okazuje się znacznie bogatsze. Jednym z ciekawszych okazów jest opracowywany od 2016 r. Pocket PC. Z pozoru wygląda on na kolejną próbę reanimacji Windows 10 Mobile, jednak kiedy przyjrzymy się bliżej, zobaczymy pasek zadań z przyciskiem Start oraz to, że kafelki to nie po prostu ekran główny smartfona, lecz właśnie otwarte menu Start.

Urządzenie działa bowiem pod kontrolą pełnego Windows 10. Jako że jest to Intel, to oczywiście nie ma mowy o układach Qualcomma. Wnętrze tego kieszonkowego peceta kryje zatem procesor Kaby Lake Y. Działając w trybie telefonu, pobiera minimalną ilość energii i nie potrzebuje aktywnego chłodzenia. Producent rozwinął też stację dokującą (nieco na wzór Samsung Dex), która zapewnia aktywne chłodzenie i za pomocą której Pocket PC można połączyć z pełną klawiaturą, myszką i dużym ekranem, by zapewnić sobie prawdziwe (a nie tylko zbliżone) doświadczenie PC.

Pocket PC i Tiger Rapids są prototypami, zbudowanymi zapewne po to, by zademonstrować, co potrafi technologia Intela. Ich przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Jak myślicie, czy firmie zależeć będzie na wydaniu własnych urządzeń, czy jedynie na sprzedaży swoich procesorów producentom OEM?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/intel-showed-off-a-real-pocket-pc-at-computex-video/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

 • Autor 00:37 09.06.2018

  A co z najważniejszym - funkcją dzwonienia? esim, sim?

 • seb 17:51 09.06.2018

  "doskonałych procesorów" może niektóre serie takie są. Atom to porażka Intela. Marnie pracujący układ zarówno w telefonach (miałem ) jak i tabletach (mam kolejny)

 • mora 19:37 09.06.2018

  Przecież to stare wideo z 2016 roku

 • Krzysztof Sulikowski 19:39 09.06.2018

  Wideo jest sprzed paru dni, na wystawie są prototypy z poprzednich lat

 • Silverstar 13:26 10.06.2018

  Przecież Intel od zawsze wyprzedzał wszystkich zwłaszcza w ilości błędów i dziur w swoich procesorach ;)

 • tek 23:23 11.06.2018

  @silverstar a pozostali je bezmyślnie kopiowali nie potrafiąc wymyśleć czegoś innego:)

Skomentuj

Autor