Wytrzymałość baterii w komputerach ARM przewyższa oczekiwania!

Wytrzymałość baterii w komputerach ARM przewyższa oczekiwania!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:45
19.10.2017
0 komentarzy
1252 wyświetlenia

Już niebawem na rynku zadebiutować ma całkowicie nowa gama komputerów mobilnych, które charakteryzować się będą wykorzystaniem wyjątkowo oszczędnych energetycznie procesorów ARM oraz niewielkimi gabarytami. Za opracowanie tego rozwiązania odpowiada Microsoft oraz Qualcomm, czyli gigant w sektorze procesorów dedykowanych smartfonom. Nowe urządzenia trafiły już do fazy aktywnych testów, mało tego, wyniki podobno dalece przewyższyły oczekiwania, zwłaszcza w kwestii żywotności baterii – jej niskie zużycie pozwala nawet na obejście się bez ładowarki przez kilka dni!

Komputer ARM

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie laptopy ARM pojawią się na rynku, jednak ma to mieć miejsce jeszcze w tym roku, a więc stosunkowo niedługo. Pierwsze urządzenie tego typu posiadać ma procesor Snapdragon 835 i to właśnie jego dotyczyła wypowiedź przedstawiciela Qualcomma, Dona McGuire. Niestety, nie podał on w zasadzie żadnych konkretów, zaś kwestia wytrzymałości baterii poruszona była w sposób lakoniczny – oznacza to, że nowy komputer może wytrzymać bez ładowania kilka dni, jednakże jedynie w trybie czuwania. Tak czy Inaczej, spodziewać możemy się urządzeń, które poszczycić się będą mogły dłuższym czasem pracy na baterii, niż te które znamy obecnie.

Pozostaje tylko pytanie, jak wielki wpływ na działanie Windows 10 wywrze zastosowanie procesora typowo komórkowego? Logika nakazuje sądzić, że znacząco pogorszy to płynność całego systemu, jednak całkiem możliwe, że Microsoft znalazł na to jakiś sposób – w końcu kolejny produkt który okazałby się niewypałem (tak jak Windows 10 Mobile) zrujnowałby do reszty reputację giganta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/qualcomm-snapdragon-powered-windows-10-laptops-can-last-days-on-a-charge?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor