Wiemy już, jakich urządzeń z Windows 10 oczekuje w tym roku Microsoft

Wiemy już, jakich urządzeń z Windows 10 oczekuje w tym roku Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:21
04.02.2018
0 komentarzy
991 wyświetlenie

W sobotę do sieci wyciekł harmonogram zmian dla Windows 10 Redstone 4. Pisaliśmy już o porzuceniu Windows 10 S na rzecz trybu S dla 'zwykłych' edycji Windows 10, wliczając w to Home, oraz o 5 różnych wersjach systemu instalowanych w zależności od klasy PC i wytycznych dla producentów OEM. Microsoft ma też dla nich listę kategorii sprzętowych, dla których spodziewa się produktów w 2018 roku.

Windows 10 OEM

Z wyciekłych materiałów na temat Redstone 4, do których dotarł Thurott.com, wynika, że w tym roku Microsoft oczekuje od partnerów OEM skupienia się na 6 typach platform sprzętowych:

  • Modern premium: jest to sprzęt klasy premium pokroju Surface Book 2 i Dell XPS 13, zdolny konkurować z Apple MacBook Pro.
  • Modern mainstream: urządzenia pokroju Surface Pro i Surface Laptop, które mogą konkurować m.in. z iPadem Pro, Macbookiem i Pixelbookiem.
  • Modern entry: kategoria ta mieści notebooki podobne do Acer Swift 1, które mogą konkurować z tańszymi i średniej klasy Chromebookami.
  • Gaming i Mixed Reality: sprzęt do gier i zestawy/akcesoria zgodne z Windows Mixed Reality.
  • Always Connected PCs: nowa kategoria mobilnych pecetów, zdefiniowana i powołana do życia w zeszłym roku.
  • Urządzenia oparte na Cortanie: głośniki domowe, IoT, smart home etc.

Warto zwrócić uwagę, że Microsoft nie nawiązuje do kategorii smartfonów. Innymi słowy partnerzy sprzętowi Windows 10 mogą takie urządzenia tworzyć, ale Microsoft nawet ich nie oczekuje. Firma z kolei spodziewa się dalszych rozwiązań w nowszych kategoriach, takich jak zestawy VR zgodne z WMR, wyposażone w szybkie LTE i układy AMR/Intel laptopy/tablety oraz urządzenia z Cortaną. Do tej pory Microsoft nie wypuścił żadnych urządzeń tego typu - firma jedynie definiuje kategorie i dostarcza dla nich oprogramowania.

Jeśli chodzi o własne produkty Microsoft, bardzo możliwe, że w tym roku firma pokaże coś nowego z jednej czy dwóch klas Modern. Będzie to prawdopodobnie kolejna iteracja tabletu albo laptopa spod szyldu Surface. Lista oczekiwanych kategorii sprzętu nie stoi też w sprzeczności z domniemanymi planami wydania Surface Phone'a, który otworzyłby całkiem nową kategorię sprzętową. W takim przypadku oczywiste jest, że Microsoft chce to zrobić jako pierwszy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-newest-2018-hardware-strategy-will-focus-always-connected-devices-cortana/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor