Wiemy już, jak wyglądać będzie następca Surface Book

Wiemy już, jak wyglądać będzie następca Surface Book

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:56
22.08.2017
0 komentarzy
1229 wyświetleń

Jedną z najpotężniejszych maszyn w asortymencie Microsoftu zdecydowanie stanowi wyjątkowa hybryda tabletu i laptopa, Surface Book. Od jego premiery minęło już jednak sporo czasu, zaś jak wiadomo, w dzisiejszych realiach potrzebne jest jeszcze więcej mocy obliczeniowej niż niegdyś. Sprawę na pewien czas załatwiło wprowadzenie na rynek mocniejszej wersji urządzenia, a w zasadzie jego części odpowiadającej za wydajność – podstawki Performance Base. Niestety, w chwili obecnej nawet ulepszona wersja hybrydy przestaje wystarczyć do komfortowej pracy, wobec czego logicznym wydaje się zaprojektowanie przez Microsoft sukcesora Surface Book. Całkiem możliwe że prace nad nim już trwają, zaś zwiastun tego zobaczyć możemy na materiałach promujących najnowszą serię procesorów Intela.

Jak wiadomo, procesory jako komponenty nie wyglądają zbyt ciekawie – ot, kawałek płytki krzemowej, metalowy pancerzyk i mnóstwo małych nóżek. Prezentując jego grafiki w materiałach reklamowych ciężko byłoby więc przemówić do wyobraźni potencjalnych nabywców. Z tego właśnie powodu Intel reklamując swoje najnowsze procesory wykorzystał rendery przedstawiające urządzenie, na które mają one w przyszłości trafić. Wybór padł na hybrydę niemalże bliźniaczo podobną do Surface Book, z kilkoma jednakże różnicami. Najbardziej widoczną jest kolorystyka, bowiem urządzenie Microsoftu nigdy nie trafiło do sprzedaży w kolorze czarnym. Ponadto przedstawiona maszyna dysponować ma ekranem wyświetlającym obraz w jakości 4K, zaś jej konstrukcja bazować będzie na procesorze Intela 8 generacji (klasyczny Surface Book operuje na procesorach Skylake 6 generacji). Można co prawda dyskutować nad tym, czy przedstawiony sprzęt nie jest po prostu całkowicie nowym projektem któregoś z większych producentów innych niż Microsoft, jednakże przeczą temu dwa elementy. Wprawne oko bez trudu zauważy charakterystyczne zawiasy oraz przycisk zwalniania części tabletowej, które to występują jedynie w urządzeniach Surface.

Niestety, nieznane są dokładne szczegóły techniczne dotyczące widocznej na materiale promocyjnym hybrydy. Czas jednak już najwyższy, by Microsoft wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich najbardziej wymagających klientów dodając do swojej oferty następcę Surface Book. Oczywiście gdy tylko pojawią się pierwsze detale na temat nowego urządzenia znajdziecie je na naszym portalu!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/black-version-of-microsoft-surface-book-appears-in-intel-video-promoting-8th-gen-processors?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&ut

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor