Tańsza wersja Surface Book 2 trafiła do sprzedaży w Europie

Tańsza wersja Surface Book 2 trafiła do sprzedaży w Europie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:32
23.03.2018
0 komentarzy
924 wyświetlenia

Surface Book 2 to druga wersja rewolucyjnego urządzenia Microsoftu. Jest to flagowy komputer giganta, który dzięki niezwykłym rozwiązaniom konstrukcyjnym ma zapewnić ogromną funkcjonalność i mobilność, gwarantując jednocześnie bardzo dużą wydajność i znakomity czas pracy na baterii, sięgający 17 godzin na jednym ładowaniu. Jak na flagowca przystało, Surface Book nie jest tanim urządzeniem. Microsoft postanowił jednak dogodzić również tym klientom, którzy nie posiadają aż tak zasobnych portfeli. Jedna drobna zmiana pozwoliła zbić jego cenę aż o 300 dolarów.

Surface Book 2

Microsoft, chcąc zmniejszyć cenę najtańszej wersji Surface Book 2, kosztującej do tej pory ponad 7,5 tysiąca złotych, postanowił zredukować wbudowaną pamięć urządzenia o połowę. Teraz najtańsza wersja posiada więc 128 GB pamięci, 8 GB pamięci RAM, procesor Intel Core i5 wraz z zintegrowanym układem graficznym Intel HD 620. Nie jest to co prawda tak potężna maszyna jak droższe wersje, lecz nadal jest to solidny sprzęt. Jego wyjątkowe zawiasy to istne arcydzieło inżynierii, a jego unikatowa konstrukcja oparta na odłączanej stacji dokującej pozwala na wygodną pracę w kilku trybach. Nie jest to bardzo innowacyjne, ale Microsoft pokazał, że da się w tej materii zrobić coś jeszcze lepiej. Za takie niespotykane rozwiązanie naprawdę warto wygrzebać z kieszeni trochę więcej gotówki. Jego bezpośrednia konkurencja, jaką jest MacBook Pro, przy podobnych wymaganiach finansowych, nie jest aż tak rozbudowanym urządzeniem.

Nie da się ukryć, że mimo tak sporej obniżki Surface Book 2 kosztuje obecnie w USA 1199 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje jakieś 4 tysiące złotych. W przeliczeniu, bowiem urządzenie w tej wersji trafiło na razie, poza USA, tylko do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. O jego polskiej premierze do tej pory nic nie wiadomo, aczkolwiek można się spodziewać, że niskobudżetowa wersja flagowego komputera Microsoftu finalnie trafi również do naszego kraju. Na chwilę obecną bez problemu możemy za to kupić dotychczasowe, droższe wersje Surface Book 2 wprost z polskiej wersji Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-starts-selling-the-most-affordable-surface-book-2-in-more-markets/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor