GitHub Copilot Workspace dostępny w wersji zapoznawczej

GitHub Copilot Workspace dostępny w wersji zapoznawczej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/30/2024, 6:30 PM

Liczba odsłon: 469

W ciągu ostatnich 2 lat generatywna sztuczna inteligencja stała się narzędziem pracy deweloperów i zwykłych użytkowników. W 2022 roku został uruchomiony GitHub Copilot z autouzupełnianiem kodu, co podniosło produktywność programistów o 55%. Rok później ukazał się GitHub Copilot Chat umożliwiający dodatkowo konwersacje z AI na temat kodu. Czas pójść jeszcze dalej i utworzyć całe środowisko.

GitHub uruchomił wczoraj GitHub Copilot Workspace – natywne dla Copilota środowisko programistyczne. W tym obszarze roboczym deweloperzy mogą organizować burze mózgów, planować, kompilować, testować i uruchamiać kod w naturalnym języku. To nowe, zadaniowe doświadczenie wykorzystuje różne agenty oparte na Copilocie od początku do końca, dając programistom pełną kontrolę nad każdym krokiem procesu.

Twórcy piszą, że Copilot Workspace reprezentuje radykalnie nowy sposób tworzenia oprogramowania z użyciem języka naturalnego i jest zaprojektowany, aby dostarczać – a nie zastępować – kreatywność deweloperów szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Poprzez Copilot Workspace umożliwimy bardziej doświadczonym programistom myślenie systemowe i znacząco obniżymy barierę wejścia dla osób, które potrafią tworzyć oprogramowanie – pisze Thomas Dohmke z GitHub.

Jak więc to działa? Wszystko zaczyna się od zadania w GitHub Repository lub GitHub Issue. Copilot Workspace buduje następnie cały plan krok po kroku, aby rozwiązać ów problem, mając głębokie zrozumienie kodu, problemu i nie tylko. Daje on wszystko, co potrzebne, aby ocenić plan i przetestować kod – wszystko na jednej liście napisanej w języku naturalnym. Wszystko to jest w pełni edytowalne. Gdy będziesz usatysfakcjonowany/a planem, możesz uruchomić kod bezpośrednio w Copilot Workspace, wskoczyć do GitHub Codespace i wprowadzać zmiany w kodzie aż do uzyskania finalnego efektu. Możesz też udostępnić obszar roboczy swojemu zespołowi poprzez link. Rozwiązanie jest też dostępne na smartfony.

Źródło: https://github.blog/2024-04-29-github-copilot-workspace/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia