Surface Pro with Advanced LTE doczekał się pierwszej aktualizacji sterowników

Surface Pro with Advanced LTE doczekał się pierwszej aktualizacji sterowników

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:29
07.12.2017
1 komentarz
919 wyświetleń

W pierwszy dzień grudnia Microsoft niemal bezgłośnie wprowadził na rynek biznesowy nową edycję Surface Pro z zaawansowanym LTE. Edycję tę wyróżnia obecność modemu Qualcomm Snapdragon X16 - tego samego, który znajduje się w Always Connected PCs z układem Snapdragon 835. Dzięki temu tablet może rozwijać zawrotne prędkości rzędu 1 Gbps, choć oczywiście niewiele współczesnych sieci może takiej przepustowości podołać. Dziś, niecały tydzień od premiery, ukazała się pierwsza aktualizacja sterowników i firmware'u.

Surface Pro with Advanced LTE

Większość aktualizacji pochodzi od Qualcomm i skupia się na GPS, jednak pojawia się też aktualizacja firmware'u UEFI. Wszystkie z nich skupiają się poprawieniu stabilności. Oto pełna lista zmian:

  • Qualcomm – System – 12.7.2.913; Surface GPS – System devices.
  • Qualcomm – System – 23.34.28.226; Surface GPS Multiplexer – System devices.
  • Qualcomm – System – 23.4.3.717; Surface GPS USB Multiplexer – System devices.
  • Surface – Firmware – 233.1903.770.0; Surface UEFI - Firmware.

Jak wynika ze standardowego oznaczania aktualizacji Microsoftu, aktualizacje te dotyczą niezawodności i kompatybilności, przy czym nie mają wpływu na bezpieczeństwo i łączność. Paczka powinna być dostępna dla użytkowników Surface Pro with Advanced LTE poprzez Windows Update, ale można ją również zainstalować ręcznie.

Cichy debiut nowego Surface'a tłumaczyć można bodaj tylko tym, że na razie jest to urządzenie stricte biznesowe, a Microsoft skupiony był w ostatnich dniach na promowaniu Always Connected PCs od HP i ASUS. Surface Pro with Advanced LTE na rynek konsumencki wejdzie prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/surface-pro-with-advanced-lte-gets-its-first-firmware-updates

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

  • And 14:22 08.12.2017

    W Polsce nie ma jeszcze możliwości zakupu Surface Pro LTE (stan na 7 grudnia 2017). Obiecywana na 1.12.2017 premiera LTE nie odbyła się. Wciąż na stronie Microsoftu są dostępne modele bez LTE. Dlatego jest bezgłośnie bo go po prostu u nas nie ma...

Skomentuj

Autor