Surface Pro 4 posiada mniejszą baterię niż jego poprzednik

Surface Pro 4 posiada mniejszą baterię niż jego poprzednik

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:07
28.10.2015
0 komentarzy
2205 wyświetleń

Niedawno wspólnie zaglądaliśmy do wnętrza Lumii 950 XL. Oczywiście wszystko odbywało się na wideo, udostępnionym przez Kaption LAB. Tym razem od środka zobaczymy wydany dwa dni temu Surface Pro 4. Za dekonstrukcję tabletu odpowiadają twórcy portalu iFixit. Jednym z ciekawszych odkryć jest rozmiar wbudowanej baterii, a dokładniej mówiąc: jej mniejszy rozmiar w stosunku do tej z Surface Pro 3. Okazuje się, że zmniejszone rozmiary wcale nie idą w parze z niższą żywotnością.

iFixit na części rozebrał model z procesorem Core m3, 4 GB pamięci RAM i dyskiem 128 GB. We wcześniejszej generacji Surface Pro bateria miała przed sobą prawdziwe wyzwanie. Jak mówią twórcy portalu, lały się "krew, pot i łzy". Dołączona 5547 mAh bateria była o 9% bardziej pojemna od tej w Surface Pro 4 (5087 mAh). Warto jednak zauważyć, że nowa bateria pokonuje swoją poprzedniczkę w testach na żywotność, nawet pomimo mniejszej pojemności. Idzie to w parze z postępem w dziedzinie miniaturyzacji procesora od Intel oraz wyjątkowo szczupłym designem Surface Pro 4 i - bliźniaczo - Surface Book.

Obok kwestii baterii iFixit dokonał też kilku innych ciekawych odkryć, wliczając w to możliwość odłączenia dysku SSD, trudny do usunięcia wyświetlacz, nasmarowanie zawiasów i nie tylko. "To coś, czego nie spotykamy zbyt często - smar! Zawiasy w podstawce Pro 4 są nasmarowane, by zaspokoić wasze komputerowe potrzeby transformacji. Tylko postarajcie się, by nie wpadły tam żadne kłaczki, sierść zwierzęcia czy piasek..." - pisze iFixit. Autorzy poszli nawet o krok dalej, prześwietlając całe urządzenie (i same zawiasy) rentgenem. Najciekawsze zdjęcia znajdziecie w galerii powyżej.

Ogólny wynik "reperowalności" Surface Pro 4 jest słaby i wynosi zaledwie 2 punkty na 10 możliwych. Oznacza to, że samodzielna naprawa tabletu jest praktycznie niemożliwa. Nawet jeśli posiadamy pewne zdolności serwisanckie, wybranych podzespołów nie włożymy z powrotem bez oryginalnych części, które przy rozbiórce ulegają uszkodzeniu. Jeśli więc Wasz tablet uległby awarii, najlepszym wyjściem będzie oddanie go do autoryzowanego punktu naprawy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/ifixit-surface-pro-4-teardown-shows-smaller-battery-compared-3th-generation

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor