Surface Hub 2 wejdzie na rynek jeszcze w tym roku?

Surface Hub 2 wejdzie na rynek jeszcze w tym roku?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:14
09.03.2018
0 komentarzy
788 wyświetleń

Największy spośród całej rodziny Surface wkrótce doczeka się następcy. Surface Hub, czyli masywny, 55- lub 84-calowy tablet napędzany specjalną wersją Windows 10, w tym roku będzie obchodził trzecie urodziny (choć faktyczna data premiery to sprawa nieco bardziej skomplikowana). Urządzenie o sporych gabarytach mimo wysokiej ceny cieszy się w swojej niszy popularnością, dlatego Microsoft przymierza się do wypuszczenia drugiej generacji.

Surface Hub 2

O tym, że Microsoft gotowy jest do premiery Surface Hub 2 w tym roku, przekonany jest Thurott, niemniej jednak tak szybkie wprowadzenie drugiej generacji olbrzyma nie jest jeszcze pewnikiem. Od pewnego czasu mówi się, że Microsoft pracuje nad Surface Hub 2, a jego prototyp rozwijany jest pod nazwą Aruba. Firma planuje podobno zapowiedź w pierwszej połowie tego roku. Jak jest naprawdę? Wszystko wyjaśniają słowa rzecznika Microsoftu: "Surface Hub stworzył całkiem nową kategorię urządzeń i jesteśmy pod wrażeniem wielkiego rozmachu, jaki zaobserwowaliśmy na świecie. Pracujemy nad V2 i więcej na ten temat będziemy mieli do przekazania w pierwszej połowie tego roku".

Druga iteracja Surface Hub ma być oczywiście wyposażona w nowe podzespoły i ulepszony system operacyjny. Przypomnijmy, że Hub działa pod kontrolą Windows 10 Team, specjalnie zaprojektowanej wersji Windows 10 Enterprise. Recepcja urządzenia, z jaką spotkał się Microsoft, nawet dla niego okazała się zaskoczeniem. Hub ma ponad 5000 nabywców z 25 krajów (jeszcze w 2016 r. mowa była o 2000 klientach). Swego czasu firma miała nawet problem z dostawą zamówionych egzemplarzy. Opóźnienia, które stały się udziałem Surface Hub już w czasie premiery, firma tłumaczyła wyjątkowo wysokim zapotrzebowaniem.

Kiedy więc dane nam będzie ujrzeć Surface Hub 2? Jako że Microsoft wyraźnie mówi o pierwszej połowie tego roku, to najbardziej oczywistą okazją wydaje się konferencja deweloperska Microsoft Build 2018. Oprócz dotykowego kolosa w wersji V2 firma zademonstruje też prawdopodobnie specjalny rodzaj integracji Teams z Surface Hub - funkcję, nad którą pracuje od kilku miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.thurrott.com/mobile/microsoft-surface/153817/microsoft-confirms-next-gen-surface-hub

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor