Surface 3 pod kontrolą Windows 10?

Surface 3 pod kontrolą Windows 10?

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
17:37
27.04.2015
0 komentarzy
1868 wyświetleń

Według nieoficjalnych źródeł, Windows 10 ma się pojawić już za kilka tygodni. Biorąc to pod uwagę, serwis Neowin postanowił sprawdzić, jak najnowsza wersja systemu sprawuje się na sprzęcie oferowanym przez Microsoft. W pierwszej kolejności przetestowano działanie Windowsa 10 na Surface 3.

Na początku należy zaznaczyć, że osoby wymagające od oprogramowania i sprzętu stabilnego działania powinny póki co pozostać przy Windows 8.1. Wersja testowa Windows 10 posiada akceptowalny poziom stabilności, ale nie jest on na tyle wysoki, aby używać systemu na maszynach produkcyjnych.

Proces aktualizacji z Windowsa 8.1 do najnowszej wersji Windowsa 10 na urządzeniu Surface 3 trwa około 3 godzin. Całość jest realizowana przy pomocy specjalnego narzędzia od Microsoftu, które umożliwia instalację uaktualnienia. Na proces aktualizacji składają się dwa istotne punkty. Pierwszym z nich jest instalacja właściwego systemu - w tym przypadku Windows 10 - i trwa on do 2 godzin. Drugi zajmuje około godziny i dotyczy uaktualnienia Windowsa 10 do najnowszej dostępnej kompilacji.

Office iOS

Porównując czas aktualizacji do innych dostępnych na rynku systemów można uznać, że jest on stosunkowo długi. Nie należy jednak zapominać, że opis dotyczy sprzętu, którego procesor jest pozbawiony aktywnego chłodzenia. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno brak hałasu, natomiast wadą duże ograniczenie wydajności. Procesor musi sam siebie ograniczać w celu obniżenia temperatury.

Po pierwszym uruchomieniu najnowszej kompilacji Windowsa 10 na Surface 3 można dostrzec kilka błędów, ale żaden z nich nie jest na tyle poważny, aby powrócić do Windowsa 8.1. Sterowniki zdają się nie sprawiać większych problemów, aczkolwiek czasami po zalogowaniu ekran robi się niebieski. Należy wówczas wcisnąć przycisk zasilania i problem znika. Warto zaznaczyć, że klawiatura Type Cover cieszy się pełnym wsparciem. Czasami można również natrafić na losowo wyłączające się aplikacje.

Przed aktualizacją do najnowszej kompilacji Windowsa 10 należy koniecznie zadbać o kopię zapasową danych. Ponad to proces instalacji może się różnić w zależności od urządzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/running-windows-10-on-the-surface-3

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor