Rzut oka na akcesoria dedykowane Surface 3

Rzut oka na akcesoria dedykowane Surface 3

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/31/2015, 8:01 PM

Liczba odsłon: 3119

Zapowiedziany dziś niskobudżetowy Surface 3 swoją niską cenę (w porównaniu do modeli Pro) zawdzięcza brakowi dodatkowych akcesoriów. Użytkownik otrzymuje sam tablet, który następnie może rozbudować o pióro dotykowe Surface Pen oraz panel klawiatury Type Cover. Microsoft poczynił w ich budowie pewne zmiany, o których tu napiszemy. Przyjrzymy się też nowej ładowarce, której twórcy zrezygnowali z technologii magnetycznej, zastępując ją tradycyjnym gniazdem micro USB.

Zacznijmy od klawiatury, która została nieco odświeżona. Jak twierdzi Microsoft, klawisze stały się "zgrabniejsze", a budowa urządzenia zapewnia lepsze tłumienie dźwięku. Ulepszeniom uległ ponadto trackpad. Zmiany te mają być wyraźnie odczuwalne w stosunku do klawiatury poprzedniej generacji. Jeśli chodzi o stronę wizualną, najbardziej istotną nowością są dostępne kolory - jasnoniebieski (jest to inny odcień od dotychczasowego niebieskiego) oraz jasnoczerwony. Panel klawiatury Type Cover dla Surface 3 będzie oferowany w sprzedaży od początku przyszłego miesiąca. Cena, o której mówi Microsoft, to 129 dolarów (ok. 490 zł).

Type Cover

Jeśli chcielibyśmy rozbudować nasz zestaw o pióro dotykowe Surface Pen, Microsoft przygotował kilka nowych wersji kolorystycznych, dopasowanych do poszczególnych klawiatur. Obok tradycyjnego, srebrnego pióra, mamy więc do wyboru wersje czerwoną, czarną oraz niebieską. Podobnie jak w przypadku klawiatury, przedsprzedaż pióra ruszy na początku kwietnia. Cena tego dodatku wynosić ma 49,99 dolarów (ok. 190 zł). Jakie możliwości oferuje dedykowane tabletom Surface pióro? Mówi o tym nowe wideo, które możecie zobaczyć w serwisie YouTube.

Surface Pen

Rzućmy jeszcze okiem na ładowarkę, która zostanie dołączona do zestawu Surface 3. Dotychczas we wszystkich tabletach (aż do Surface Pro 3) Microsoft stosował technologię magnetyczną, która ułatwiała podpięcie kabla do gniazdka ładowania. Tym razem twórcy zdecydowali się użyć standardowego portu micro USB. Zaletą magnetycznego połączenia było większe bezpieczeństwo. Gdy użytkownik niechcący pociągnął za kabel, ten jedynie odłączał się od urządzenia. W przypadku trwałego połączenia, urządzenie leżące na stole może zostać pociągnięte razem z nim - użytkownicy będą więc musieli zachować większą ostrożność. Plusem jest z kolei sama architektura złącza micro USB. W przypadku utraty oryginalnej ładowarki użytkownicy nie są zmuszeni do zakupu nowej. Tablet można podładować, wykorzystując dowolne urządzenie (np. komputer PC) wyposażone w port USB.

Surface 3 - ładowarka

Jeśli Microsoft zupełnie odejdzie od własnego gniazda magnetycznego, najprawdopodobniej będzie to dotyczyć także Surface Pro 4. Mamy nadzieję, że ujrzymy już wówczas gniazda USB 3.1 Type-C, dla których wsparcie zostanie wprowadzone w Windows 10. Nowy standard USB wiąże się ze złączem symetrycznym, dzięki czemu wkładanie wtyczki do gniazda stanie się znacznie prostsze.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia