Pojawił się patent opisujący nowe, kompaktowe rysiki Microsoftu

Pojawił się patent opisujący nowe, kompaktowe rysiki Microsoftu

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:29
25.09.2017
0 komentarzy
852 wyświetlenia

Ostatnimi czasy Microsoft coraz więcej uwagi poświęca rozwojowi swojego stylusa, Surface Pen. Łączy się to prawdopodobnie z nadchodzącą premierą komputerów działających w oparciu o Windows 10 ARM oraz co już mniej prawdopodobne, z Surface Phone. Przejawia się to głównie poprzez pojawianie się coraz to nowszych patentów powiązanych z rysikiem, zarówno dotyczących samej jego budowy, jak i akcesoriów mu przeznaczonych. Najnowszy wniosek opisuje dosyć dokładnie nowy sposób przechowywania Surface Pen w taki sposób, by zajmował jak najmniej miejsca.

Przekrój oraz rozmieszczenie nowych rysików w obudowie

Jak wiadomo, z biegiem czasu urządzenia mobilne ulegają postępującej miniaturyzacji (nie dotyczącej jednak ekranów), która sprawia że stają się one coraz to cieńsze. W efekcie zaczyna już brakować miejsca, w którym schować można by właściwy im rysik – wygląda jednak na to, że projektanci Microsoftu znaleźli remedium na tę przypadłość, choć nie pozbawione wad. Chcą oni bowiem stworzyć rozkładany stylus, zaś patent opisuje 3 różne warianty tego rozwiązania. Przekrój pierwszego z nich to bliżej nieokreślona figura, posiadająca wcięcia i zaokrąglenia po bokach. Przez sam jej środek przebiega oś, wokół której rozłożyć należy znajdującą się wewnątrz bryłę, by uzyskać rozłożony i gotowy do pracy stylus. Niestety, z uwagi na 4 szczeliny na obrzeżach można mieć wątpliwości odnośnie wygody skonstruowanego w ten sposób urządzenia. Kolejny przedstawiony rysik sprawia wrażenie o wiele bardziej solidnego – w jego przypadku z urządzenia-matki wysuniemy po prostu dwie części, po czym połączymy je nasuwając wzdłuż osi. Powinno to zagwarantować, że podczas korzystania stylus przypadkowo się nie złoży. Ostatni z opisów jest bodajże najgorzej rokującym z przedstawionych pomysłów. Przedstawia on podobnie jak w przypadku pierwszego konceptu dwie bryły, jedną wewnątrz drugiej, jednakże o kształcie pół-walców. Niestety, rozwiązanie to sprawia wrażenie dosyć niestabilnego, w skutek czego całość może się zbyt łatwo składać do pozycji przechowywania.

Oczywiście nie należy spodziewać się wprowadzenia w życie przedstawionych konceptów w najbliższym czasie. Pojawią się one prawdopodobnie wraz z którąś z kolei generacją komputerów z procesorami ARM, bądź nowszymi wersjami urządzeń Surface. Patrząc na przedstawione koncepty nie sposób odnieść wrażenia, że Surface Pen w tej formie straci sporo ze swojej ergonomiczności, to zaś sugeruje że przed Microsoftem długa droga do dopracowania nowych, kompaktowych rysików.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/surface-patents-show-microsofts-novel-approach-to-pen-storage?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neowin-main

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor