Microsoft pomaga w wyborze idealnego komputera z Windows 10

Microsoft pomaga w wyborze idealnego komputera z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:47
25.07.2017
3 komentarze
1704 wyświetlenia

Jak wybrać komputer, który będzie odpowiadał naszym potrzebom? Ogromny wybór urządzeń na rynku może stanowić dla niektórych klientów spory dylemat, dlatego Microsoft przygotował specjalne nardzędzie, które pomoże nam dokonać wyboru.

Windows Help Me Choose - bo tak nazywa się owo interaktywne narzędzie - krok po kroku poprowadzi nas przez proces wyboru idealnego sprzętu. Sprowadza się to właściwie do kilku prostych pytań:

 • Do czego głównie planujemy używać komputera: szkoła, praca, zastosowania osobiste (e-mail, Internet), gry, twórczość;
 • Czy potrzebujemy dodatkowego miejsca na zdjęcia, muzykę lub filmy: tak, nie;
 • Jakie najważniejsze rzeczy chcemy robić z Windows 10: logowanie bez hasła z Windows Hello, korzystanie z ekranu dotykowego, używanie pióra, by edytować, rysować i robić notatki z Windows Ink, otrzymanie pomocy asystentki Cortany;
 • Czy szukamy urządzenia, które można zabrać ze sobą: tak, nie.
 • Po zaznaczeniu naszych preferencji strona wyświetli kilka propozycji, które będą pasować najlepiej. Jest to jednak wybór zestawów zaledwie kilku najważniejszych producentów. Nie znajdziemy tu więc mało znanych urządzeń, które być może odpowiadałyby mocno spersonalizowanym potrzebom indywidualistów. Z drugiej strony przewodnik pozwala zorientować się w aktualnym i najbardziej reprezentatywnym sprzęcie z Windows 10. Zawężona i konkretna lista propozycji nie powinna też nikogo wprawiać w zakłopotanie.

  Jeśli na stronę wejdziemy z urządzenia ze starszym systemem, będziemy mogli zapoznać się z korzyściami, jakie niesie Windows 10, a także zakupić licencję, bowiem okres darmowej aktualizacji zakończył się przeszło rok temu. Z interaktywnego narzędzia można skorzystać, udając się na stronę Get Windows 10 OS. Choć witryna ta jest też dostępna w polskiej wersji językowej, Windows Help Me Choose jeszcze na niej nie zagościł.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/windows/get-windows-10

  Polecamy również w kategorii Urządzenia

  Komentarze

  • zakius 13:16 25.07.2017

   za bardzo nie są w stanie pomóc biorąc pod uwagę jak kaleczne sprzęty mają na swojej liście

  • Krzysztof Sulikowski 13:40 25.07.2017

   Można je potraktować jako punkt wyjścia dla dalszych poszukiwań ;)

  • zakius 15:51 25.07.2017

   no jak ktoś nie ma żadnego pojęcia o sprzęcie to może i tak, ale ja doszedłem do tego, że najlepiej po prostu sobie samemu obudowę zaprojektować i oprzeć całość o ITX wydajność tak w pracy jak i w grach co najmniej zadowalająca, kultura pracy nienaganna, a cena... cóż, nie będzie tragedii a póki co czekam na testy imaka pro z xeonem odpowiadającym 7900X, bo wydaje mi się, że to będzie w obciążeniu unosić się nad blatem, ale mogę się mylić

  Skomentuj

  Autor