Microsoft kończy z produkcją Surface 3. Czy tablet doczeka się następcy?

Microsoft kończy z produkcją Surface 3. Czy tablet doczeka się następcy?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:48
24.06.2016
0 komentarzy
1485 wyświetleń

Surface 3 to niskobudżetowy, mniejszy brat Surface Pro 3. Microsoft zaprezentował go nie tak dawno temu, bo pod koniec marca 2015 roku, niemniej jednak tablet przejdzie na wcześniejszą emeryturę. Microsoft postanowił bowiem zakończyć produkcję Surface 3 jeszcze przed końcem tego roku.

Idealna równowaga między mobilnością i ceną - takimi słowami Microsoft opisuje Surface 3. Za 2 599 zł można było nabyć 10,8-calowy tablet z funkcją laptopa (o ile dokupimy panel klawiatury) i systemem Windows 8.1/Windows 10 na pokładzie. Surface 3 oferuje czterordzeniowy procesor Intel Atom x7-Z8700, 64 GB/128 GB przestrzeni dyskowej z 2 GB/4GB pamięci RAM. Nie są to z pewnością osiągi godne wersji Pro, nie mówiąc już o nowej generacji - Surface Pro 4 i Surface Book. Dlaczego napisaliśmy, że "można było" go nabyć? Ponieważ od pewnego czasu produkt jest niedostępny w Sklepie Microsoft, przynajmniej na jego lokalnych stronach. Podobnie sprawa wygląda na amerykańskiej stronie Sklepu, w którym dostępna jest tylko wersja LTE z dyskiem 64 GB. Nie jest to przypadek.

Wszystko wyjaśnia komentarz rzecznika Microsoft w tej sprawie: "Od premiery Surface Pro 3 ponad rok temu zaobserwowaliśmy silny popyt i satysfakcję wśród naszych klientów. Dostępność jest teraz ograniczona, a poczynając od końcówki grudnia 2016 r., nie będziemy dłużej produkować urządzeń Surface 3". Jeśli polujecie więc na stosunkowo niedrogi 2-w-1 od Microsoft, na dokonanie zakupu pozostało już niewiele czasu. Oczywiście minie jeszcze z pewnością wiele miesięcy, nim produkt zniknie z półek, ale nawet wtedy pozostaną sprzedawcy detaliczni i rynek wtórny.

Pozostaje jeszcze pytanie o ewentualnego następcę Surface 3. Na razie nic nie wskazuje na istnienie Surface 4, a Microsoft skupia się na modelach z najwyższej półki - Surface Pro 4 i Surface Book. Istnieją jednak mocne przesłanki, mówiące o pracach nad Surface Phone - połączeniem smartfona z tabletem Surface. To właśnie on ma szansę zająć miejsce po schodzących ze sceny tańszych wersjach tabletu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-to-end-production-of-the-surface-3-by-the-end-of-the-year

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor