Microsoft: iPad Pro nigdy nie będzie pełnoprawnym PC

Microsoft: iPad Pro nigdy nie będzie pełnoprawnym PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:59
12.01.2016
0 komentarzy
1480 wyświetleń

Urządzenia z serii Surface Pro to tablety, który zastąpią Twój komputer. Takiego zdania jest przynajmniej Microsoft, który tradycyjnie już nawiązuje do produktów swojego największego konkurenta. Według firmy z Redmond tablety od Apple pozostają tylko urządzeniami przenośnymi i - w przeciwieństwie do tabletów Surface Pro czy laptopa Surface Book - nie są w stanie zaoferować prawdziwego doświadczenia desktop.

"Microsoft naprawdę chce, byś nosił tylko jedno urządzenie dla zastosowań tabletu i PC" - mówił Dan Laycock, Senior Communications Manager z działu Microsoft Surface podczas minionych targów CES 2016 w Las Vegas. Sądzi on, że strategie Microsoftu i Apple różnią się pod tym względem, dlatego też "iPad Pro zawsze będzie [jedynie] urządzeniem towarzyszącym". Wspomniany iPad Pro trafił na rynek w listopadzie ubiegłego roku i już wówczas mówiło się o jego podobieństwach względem tabletów Surface. To między innymi duży wyświetlacz, nacisk położony na produktywność czy dołączony rysik/pióro dotykowe. Także ono stało się punktem krytyki ze strony Laycocka: "Swego czasu Apple zadeklarowało, że gdy pojawi się rysik, musi to oznaczać porażkę. Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami pióra; wiemy, że nasi klienci je kochają".

iPad ProSurface Book

Tablety z serii Surface i iPad Pro sprzedawane są bez modułu klawiatury, który przydaje im doświadczenia desktop. Surface Type Cover i Apple Smart Keyboard sprzedawane są oddzielnie. Nieco inaczej jest w przypadku rysika. Surface Pen należy do zestawu Surface Pro 3 i 4, podczas gdy rysik Pencil dla iPada należy dokupić oddzielnie. Za wszechstronnością Surface przemawia też system Windows 10, który w tej samej wersji uruchomimy na tabletach, laptopach i stacjonarnych PC. iPad Pro działa zaś pod kontrolą iOS, zorientowanego wyłącznie na urządzenia mobilne.

W produktywność nowego tabletu od Apple nie wątpi nawet Microsoft. We wrześniu ubiegłego roku przedstawiciel firmy wziął udział w wydarzeniu organizowanym przez Apple i zaprezentował działanie Office na iPadzie Pro. Paradoksalnie wystąpienie to przyczyniło się do lepszej recepcji i sprzedaży tabletu. Choć zarówno iPad Pro, jak też Surface Pro 4 sprzedawane są jako tablety, tylko jeden z nich - zdaniem Microsoft - może przyjąć rolę pełnoprawnego PC. Nietrudno zgadnąć, który.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.trustedreviews.com/news/microsoft-apple-ipad-pro-productivity-companion-device-surface

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor