Microsoft Band zaliczył istotną aktualizację

Microsoft Band zaliczył istotną aktualizację

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:52
24.02.2015
0 komentarzy
2075 wyświetleń

Microsoft opublikował pierwszą główną aktualizację dla sportowej opaski Band, która na rynek trafiła jesienią zeszłego roku. Wśród nowych funkcji, znajdziemy m. in. kafelki dedykowane sportom rowerowym oraz wirtualną klawiaturę. Jest to pierwsza tak istotna aktualizacja od października 2014 r.

Kafelek dla rowerów, jak wskazuje nazwa, ułatwia śledzenie naszej trasy rowerowej, podobnie jak w przypadku biegania. Wirtualna klawiatura to z kolei odpowiedź na prośby i sugestie użytkowników. Pozwala ona z poziomu opaski odpowiadać na SMS-y czy wprowadzać inne dane tekstowe. Dzięki temu użytkownik nie musi już za każdym razem sięgać po smartfona. Klawiatura wykorzystuje technologię Microsoft Word Flow, która udziela podpowiedzi na podstawie często używanych słów i zwrotów.

Microsoft Band

Microsoft Band

Obok aktualizacji, dedykowanej konsumentom, Microsoft wypuścił także pakiet SDK, z którego mogą skorzystać deweloperzy. Microsoft Band będzie odtąd powiązany z apkami Microsoftu, takimi jak Sport czy Wiadomości. Do dyspozycji programistów oddano bowiem zestaw ikon w formie kafelków, które znaleźć można w aplikacjach z serii Bing/MSN. Opaska została już w pewnym stopniu zintegrowana z apką Finanse. Naturalną konsekwencją wydawałaby się więc integracja z aplikacją Sport. Z kolei trochę trudno nam wyobrazić sobie czytanie nagłówków Wiadomości na niewielkim wyświetlaczu opaski.

Microsoft Band

Temat opaski Microsoft Band w ostatnich miesiącach nieco przycichł. Być może nowa aktualizacja jest wstępem do głośniejszej promocji i dalszego rozwoju platformy. Nadchodzi wiosna, a to najlepszy czas na promowanie sportowych akcesoriów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/gallery-microsoft039s-band-virtual-keyboard-bike-tile-and-more-from-the-first-major-update

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor