MacBook z Windows 10? Nie, to HP EliteBook Folio

MacBook z Windows 10? Nie, to HP EliteBook Folio

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:52
05.01.2016
2344 wyświetlenia

Pewnie już przyzwyczailiście się do sytuacji, gdy znany producent wypuszcza laptopa, smartfona lub tablet, do którego następnie porównuje się produkty konkurencji. Gdy na rynek wchodził Surface Book, Microsoft porównywał go z MacBookiem Pro. Tym razem znacząca konkurencja dla MacBooka nadeszła ze strony HP. Producent już za kilka miesięcy wypuści swojego najszczuplejszego i najlżejszego laptopa z Windows 10 na pokładzie.

EliteBook Folio ewidentnie nie stara się uchodzić za największego mocarza. To elegancki laptop, który swoim wyglądem (bo ten również się liczy!) i doświadczeniem użytkowania stanowi oczywistą konkurencję dla MacBooka. Pod aluminiową obudową znajduje się 8 GB pamięci RAM i procesor Intel Core M w wersji M3, M5 lub M7, wszystkie z nowej linii Skylake. Do wyboru mamy też dysk SSD o pojemności 128 GB i 512 GB. Podstawowa wersja laptopa oferuje 12,5-calowy ekran, pracujący w rozdzielczości 1080p, jednak wielu pokusi się na opcjonalną wersję z rozdzielczością 4K. Jeśli chodzi o dodatki, HP zaprezentował modny dziś minimalizm. Znajdziemy tu jednak dwa porty USB Type-C ze wsparciem dla interfejsu Thunderbolt 3 czy wyjście na słuchawki. EliteBook Folio jest przeznaczony do standardowego użytkowania, przy czym producent wykonał też ukłon w stronę klienta biznesowego, o czym napiszemy jeszcze poniżej.

Prawdziwa moc EliteBook Folio twki w jego wadze i wymiarach. 12,4 mm grubości i niecałe 998 gram wagi robią wrażenie, zwłaszcza wśród osób, którzy nie przepadają za masywnymi rozwiązaniami. Bateria pozwala na pracę do 10 godzin. Moduły ekranu i klawiatury można rozchylić pod kątem 180°, co ułatwia pracę zespołową. HP wspomina też o współpracy z Microsoftem: "Inżynierowie z HP i Microsoft przez ponad rok blisko współpracowali nad rozwojem EliteBook Folio, by dostarczyć najlepsze doświadczenie Skype dla Firm. W rezultacie urządzenie oferuje doświadczenie klasy premium podczas rozmawiania i słuchania rozmów przy użyciu Skype dla Firm". Nie są to puste słowa. Jakość dźwięku zapewnia m. in. współpraca z akustykami z Bang & Olufsen. EliteBook Folio oferuje o 40% wyższą głośność w porównaniu do starszych urządzeń HP a także inne udogodnienia audio.

HP EliteBook Folio wejdzie na rynek w marcu tego roku. Ceny zestawów rozpoczynają się od 999 dolarów (ok. 4 004 zł). Dodatkowe akcesoria, takie jak HP Notebook Power Bank i HP USB-C Travel Dock ukażą się odpowiednio w styczniu i w marcu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.theverge.com/2016/1/5/10690136/hp-elitebook-folio-announced-specs-price-ces-2016

Polecamy również w kategorii Urządzenia