Laptopy od Toshiby z dedykowanym klawiszem Cortany

Laptopy od Toshiby z dedykowanym klawiszem Cortany

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:22
14.06.2015
0 komentarzy
1901 wyświetlenie

Wszyscy już doskonale wiemy, jak kluczową rolę w Windows 10 będzie odgrywać asystentka Cortana. Ale czy wiedzieliśmy, że Toshiba umieści dedykowany jej klawisz w swoich nadchodzących komputerach? Informacja ta szczerze nas zaskoczyła. Okazuje się, że asystentkę możemy wywołać także na wiele innych sposobów.

Cortana została nam przedstawiona jako inteligentna asystentka użytkownika w Windows Phone 8.1. Pozwalając użytkownikowi na interakcję z systemem czy wyszukiwanie informacji w sieci za pomocą mowy naturalnej, Cortana została uznana za "aktywną słuchaczkę". Powoli zbliżamy się jednak do Windows 10, w którym Cortana będzie (domyślnie) jeszcze bardziej zintegrowana z funkcjami systemu, w którym zajmuje dość istotne miejsce. Możemy ją wywołać, klikając jej ikonę na pasku zadań lub używając kombinacji klawiszy Win + C. Dzięki nowemu rozwiązaniu w laptopach Toshiby, kontakt z asystentką nawiążemy już za pomocą naciśnięcia jednego klawisza.

Cortana

Jak ujawnił Jeff Barney z Toshiby, Cortana będzie wspierana "w całej rozciągłości, od początku do końca" jeśli chodzi o nową linię produktów z Windows 10. Dedykowany przycisk zostanie umieszczony w górnej części, po lewej stronie panelu klawiatury. Jest to rozwiązanie bezprecedensowe - jak dotąd żaden producent nie zdecydował się na podobny ruch. "Dedykowany klawisz Cortany będzie jedną z najistotniejszych zmian w układzie klawiatury od czasu dodania klawisza Windows, gdy w 1995 r. przedstawiono Windows 95. Mimo, że Microsoft dodał wsparcie dla dotyku w Windows 8, większość zewnętrznych monitorów nadal nie oferuje dla niego wsparcia, pozostawiając klawiaturę i mysz najpopularniejszymi sposobami interakcji z PC" - komentuje PC World.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, w którym miejscu klawiatury znajdzie się zupełnie nowy przycisk. Mając w pamięci liczne, mniej lub bardziej udane eksperymenty producentów sprzętowych, liczymy, że Toshiba zadba o ergonomię i przyzwyczajenia użytkowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/cortana-key-will-be-all-toshibas-new-windows-10-pcs?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor