Intel opracował sposób na dłuższą żywotność baterii laptopów

Intel opracował sposób na dłuższą żywotność baterii laptopów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:18
05.06.2018
1 komentarz
628 wyświetleń

Producenci laptopów za każdym razem muszą w jakiś sposób zbalansować czynniki, takie jak moc obliczeniowa, rozmiary i pojemność baterii. Jako że pierwszy z nich rośnie, drugi maleje a trzeci zwykle stoi w miejscu, kompromisy stają się coraz trudniejsze. Z tego pozornego impasu jest jednak wyjście, tkwiące w innowacyjnych technologiach energooszczędnych, a taką właśnie przedstawił Intel.

Intel

Dziś wystartowały słynne targi Computex w Taipei, które stały się okazją do zaprezentowania najnowszych technologii większości branżowych gigantów. Swoimi osiągnięciami pochwalił się też Intel, który zamierza rozwiązać jedną z największych bolączek użytkowników laptopów, jaką jest względnie niska żywotność baterii. Jego nowa technologia Intel Low Power Display Technology znacząco obniży konsumpcję energii ekranów LCD, w które wyposażona jest większość PC-tów. Ekran pochłania zwykle większość mocy, a technologia Intela może zredukować jego zapotrzebowanie o połowę.

Stało się to możliwe dzięki połączeniu Intel Low Power Display Technology z jednowatowym panelem produkowanym przez Sharp i Innolux. Według wyliczeń producenta taka kombinacja zapewni od czterech do ośmiu godzin dłuższej pracy na baterii podczas odtwarzania wideo. Co więcej, jest to technologia bezstratna. Innymi słowy nie powinniśmy się spodziewać zmniejszenia jasności czy też rozdzielczości obrazu.

By potwierdzić swoje osiągnięcia, Intel pokazał na scenie poklatkowe wideo, ukazujące nowy typ wyświetlacza osadzony w laptopie Dell XPS. W takiej konfiguracji był on w stanie odtwarzać wideo nieprzerwanie przez 25 godzin na jednym naładowaniu baterii. Imponujące? Co najmniej. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy nowa technologia doczeka się instalacji na urządzeniach producentów OEM.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/intels-new-tech-will-significantly-improve-battery-life-of-laptops/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • Patryk 10:26 06.06.2018

    No to jeszcze jak producenci antywirusów się w końcu postarają to może faktycznie te komputery będą energooszczędne.

Skomentuj

Autor