HP szykuje flagowca z Windows 10 Mobile?

HP szykuje flagowca z Windows 10 Mobile?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:02
12.12.2015
0 komentarzy
2326 wyświetleń

Półtora miesiąca temu stało się jasne, że Microsoft testuje prototypowe Lumie, oparte na najnowszym układzie Qualcomm Snapdragon 820. Nowy dowód pojawił się, gdy ktoś testował w benchmarku GFXBench smartfona o nazwie roboczej HP Falcon. Czy znany producent drukarek i laptopów szykuje swoją propozycję z Windows 10 Mobile? Jeśli tak, to Lumia 950 może spodziewać się mocnego konkurenta.

Falcon to prawdziwa bestia. Choć nie znamy jego wyglądu, lista podzespołów robi wrażenie: 5,8-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, czterordzeniowy procesor Snapdragon 820, układ graficzny Adreno 530, 43 GB pamięci wbudowanej, 20-megapikselowy aparat główny i 12-megapikselowy aparat frontowy. W tym zestawieniu zaskakuje jedynie podana pamięć RAM, której rzekomo ma być 0,9 GB. Nie ma wątpliwości, że dostępna pamięć ulegnie zmianie, gdy smartfon wejdzie na rynek. Zmodyfikowana pamięć operacyjna i masowa to raczej typowe oznaki wczesnych testów.

HP Falcon

Z takimi parametrami HP Falcon może spokojnie podołać wymaganiom Phone Continuum. Jak wiadomo, obecnie interfejs jest obsługiwany tylko przez wybrane modele smartfonów Lumia (950/950 XL) i flagowce innych producentów (Acer Jade Primo). Smartfon trafi na rynek z preinstalowanym Windows 10 Mobile i obsługą DirectX w wersji 11.1.

Teraz pozostaje pytanie, czy HP rzeczywiście jest producentem tajemniczego flagowca. Tego w zasadzie nie wiadomo. Firma nie odniosła się jeszcze do tych danych, ani też nie zapowiadała prac nad smartfonem z Windows 10. Równie dobrze może to być jeden z prototypowych modeli z rodziny Lumia, który na rynek wejdzie w trzecim kwartale 2016 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.nokiapoweruser.com/first-windows-10-mobile-device-running-snapdragon-820-seen-on-gfxbench/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor