Powrót do Windows 10 S na Surface Laptop już możliwy

Powrót do Windows 10 S na Surface Laptop już możliwy

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:06
20.06.2017
0 komentarzy
929 wyświetleń

Wraz z pojawieniem się jednego z ostatnich komputerów Microsoftu - Surface Laptop, na rynku zadebiutowała nowa odsłona Dziesiątki oznaczona literką S. Była ona dedykowana maszynom służącym w sektorze edukacyjnym, co jednak nie wszystkim klientom odpowiadało, wobec czego szybko umożliwiono przeskok z niej na dużo bardziej popularną wersję Pro. Jako że laptop stworzony przez giganta z Redmond domyślnie miał wgrany Windows 10 S, sprawa dotyczyła zwłaszcza jego. Niestety, po dokonaniu opisanego procesu, powrót do poprzedniej odsłony był do niedawna praktycznie niemożliwy.

Na szczęście Microsoft dostrzegł problem i postanowił zadbać o jego rozwiązanie. Dokładniej rzecz ujmując, jest nim obraz odzyskiwania, który został właśnie oficjalnie udostępniony. Co ważne, aby móc go pobrać, potrzebny jest numer seryjny urządzenia celem potwierdzenia posiadania Surface Laptopa. Ponadto potrzebny jest też odpowiedniej wielkości pendrive oraz nieco czasu, jako że cały proces przywracania Windows 10 S rozpoczyna się z poziomu bootowania. Przed przystąpieniem do całego procesu warto także stworzyć kopię zapasową danych.

Surface Laptop w pełnej krasie

Stworzenie przez Microsoft możliwości zmiany wersji systemu operacyjnego było z pewnością sporym krokiem w stronę potrzeb użytkowników. Nie zmienia to jednak faktu, że narzędzia umożliwiające późniejszy powrót pojawiły się dopiero po jakimś czasie, co uwidacznia, że gigant z Redmond wcale nie jest tak zorganizowany, na jakiego pozuje. Pozostaje nam mieć nadzieję, że przyszłe premiery, niezależnie, czy w dziedzinie hardware czy software, pozbawione będą tego typu potknięć.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/windows-10-s-recovery-images-surface-laptop-now-available?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wmexperts+%2

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor