Nowa kampania Surface Book skierowana do klientów Apple

Nowa kampania Surface Book skierowana do klientów Apple

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:21
26.10.2015
0 komentarzy
1410 wyświetleń

Surface Book już podczas pierwszej zapowiedzi był porównywany z MacBookiem Pro. W naszym ostatnim artykule zastanawialiśmy się, czy laptop Microsoftu stanowi rzeczywistą alternatywę dla produktu Apple. Pod pewnymi względami - na pewno tak, tym niemniej oczywistością jest, że klienci niechętnie zmieniają całe środowisko, zwłaszcza ze względu na jedno urządzenie. Nie jest łatwo przerzucić się z OS X na Windows i odwrotnie. Microsoft ma to na uwadze, dlatego bez ogródek zamierza ułatwić użytkownikom Maców przejście do Surface Book.

"Witaj! Niezależnie, czy dopiero rozważasz, czy też już zamówiłeś Microsoft Surface Book, chcemy Ci podziękować! Zaprojektowaliśmy Surface Book, by stał się pełnowartościowym laptopem i by uczynić Cię bardziej produktywnym w każdym aspekcie twojej cyfrowej pracy i życia. Jesteśmy zaszczyceni, że tu trafiłeś i podekscytowani, że chcesz zobaczyć, co możesz zrobić ze swoim nowym Surface Book. Chcemy, byś czuł się komfortowo, przerzucając się z Maca na Surface Book. Komputery i wspomnienia, które z nimi wiążemy, są niezwykle osobiste. Wiemy, że przeniesienie tych wspomnień z jednej platformy do innej może nadwyrężyć nasze nerwy, a nauka nowego oprogramowania potrafi skutecznie zniechęcić. Chcemy, by to przejście było tak łatwe, jak to możliwe. Jeśli obecnie posiadasz Maca i masz pytania, dotyczące przejścia do Microsoft Surface Book i Windows 10, zaprojektowaliśmy tę stronę, byś pomóc Ci zacząć" - pisze Microsoft na specjalnie przygotowanej stronie, zatytułowanej Making the switch: MacBook to Microsoft Surface Book.

Mac vs PC

Na stronie znajdziemy cztery działy, których treść stanowią:

  • Podstawowe informacje o Windows 10: konto użytkownika, pulpit, Cortana, Sklep Windows etc.
  • Odpowiedzi na palące pytania odnośnie do przejścia z Maca do Surface Book.
  • Informacje o przenoszeniu zdjęć, plików i poczty do Surface Book.
  • Informacje o tym, jak korzystać z Surface Book w połączeniu z iPhonem, chmurą iCloud i iTunes.

Czy takie strony rzeczywiście przysporzą Microsoftowi nowych klientów (i zabiorą ich Apple)? Cóż, na wiernych fanach Apple'a z pewnością nie zrobi to wrażenia, tym niemniej zawsze miło jest utrzeć nosa konkurencji. Tym samym kultowa już utarczka "Mac vs PC" ponownie nabiera tempa. Czy producent komputerów Mac przygotuje swoją odpowiedź? To się jeszcze okaże. Tymczasem sam poradnik może okazać się cennym źródłem informacji o Surface Book także dla tych klientów, którzy wcale nie korzystają ze sprzętu Apple. Znajdziemy tam podstawowe wiadomości o Windows 10 (niestety tylko w języku angielskim), które mogą stanowić ciekawe wprowadzenie dla początkujących użytkowników. Więcej o debiutującym dziś urządzeniu przeczytacie w naszym artykule: "Pierwszy laptop od Microsoft, czyli jak powstał Surface Book".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-announces-mac-to-surface-book-campaign-to-help-apple-users-jump-ship

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor