Surface Pro with LTE trafił do oferty Microsoft Store

Surface Pro with LTE trafił do oferty Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:49
21.12.2017
0 komentarzy
1428 wyświetleń

W pierwszy dzień grudnia Microsoft wprowadził na rynek biznesowy nową edycję Surface Pro z LTE. Edycję tę wyróżnia obecność modemu Qualcomm Snapdragon X16, dzięki którym tablet może rozwijać zawrotne prędkości rzędu 1 Gbps. Jest to ten sam modem, który występuje w Always Connected PCs, choć Surface Pro with LTE działa oczywiście w architekturze Intel. Tablet miał być sprzedawany tylko poprzez partnerów, jednak niespodziewanie pojawił się w Microsoft Store.

W amerykańskim Sklepie Microsoft urządzenie pojawiło się jako Commercial Microsoft Surface Pro with LTE Advanced w dwóch wersjach: i5 4GB 128GB oraz i5 8GB 256GB. Choć teoretycznie w ten sposób klienci firmowi mogli kupić specjalną edycję Surface'a (nie jest ona dostępna na rynku stricte konsumenckim), wygląda na to, że cały asortyment został wyprzedany, bowiem przy obu modelach widnieje adnotacja Out of stock. Microsoft już wcześniej sprzedawał urządzenia Surface w kategorii Commercial, więc nie jest to specjalnym zaskoczeniem, jednak Surface Pro with LTE na rynek został wprowadzony niemal bezgłośnie i jego premiera została prawie całkowicie przyćmiona przez pierwsze zapowiedzi Always Connected PCs.

ommercial Microsoft Surface Pro with LTE Advanced

Poza modelami z LTE dla klientów biznesowych dostępne są jeszcze dwie inne wersje Surface Pro - i7 16 GB 1 TB (2699 dolarów) oraz i7 16 GB 512 GB (2199 dolarów). Także one zostały wyprzedane. Co do wersji z LTE, to ich ceny wahają się od 1149 dolarów (ok. 4060 zł) do 1449 dolarów (ok. 5120 zł). Ciekawostkę w tych modelach stanowi wybór procesora i5 zamiast i7. Nie jest to podyktowane tylko szybszym Internetem. W rzeczywistości modem LTE od Qualcomm Snapdragon znajduje się w Surface Pro w miejscu, w którym w wersjach z i7 znajduje się jego wentylator. Nie jest do końca jasne, na jakiej zasadzie obowiązują ograniczenia co do klientów komercyjnych lub czy istnieją różnice w doświadczeniu użytkownika.

Oba modele Commercial Microsoft Surface Pro with LTE Advanced obejrzeć można na stronie Sklepu Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/some-microsoft-stores-have-the-commercial-surface-pro-with-lte-in-stock

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor