Surface Pro 7 przestaje być wspierany w tym miesiącu

Surface Pro 7 przestaje być wspierany w tym miesiącu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/20/2024, 12:20 PM

Liczba odsłon: 327

W styczniu tego roku Surface Pro 5 (2017) przestał być wspierany, a już za parę dni to samo czeka Surface Pro 7. Model wydany został w 2019 roku i już niebawem przestanie otrzymywać aktualizacje firmware'u i sterowników. Dlaczego wsparcie trwało tak krótko?

Surface Pro 7 debiutował w październiku 2019 roku i współtworzył generację z Surface Pro X oraz Surface Laptop 3. Prezentowany był jako najbardziej wszechstronne urządzenie 2w1. Wyposażono go w nowy wówczas procesor Intel Core 10 generacji, USB-A, USB-C i baterię zapewniającą cały dzień pracy. Pro 7 zachował ikoniczny design i był 2x szybszy od poprzednika. Microsoft podkreślał jego konwertowalność, czyli elastyczność w przechodzeniu z desktopowego modelu pracy do bardziej mobilnego, a także jego mocne strony oferowane przez 7. generację Pro.

Zgodnie z oficjalnym harmonogramem Surface Pro 7 utraci wsparcie 28 lutego 2024 roku, czyli po 4 latach, 4 miesiącach i 6 dniach. Jest tak dlatego, że urządzenia Surface wydane przed 1 stycznia 2021 roku otrzymują aktualizacje sterowników i oprogramowania układowego przez minimum 4 lata od swojej premiery. Dopiero w zeszłym roku Microsoft zobowiązał się wspierać urządzenia przez minimum 6 lat, jednak dotyczy to tylko modeli wydanych po 1 stycznia 2021 roku.

Surface Pro 7 doczekał się już kilku następców, wliczając w to Surface Pro 7+, Surface Pro 8 i Surface Pro 9.

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/surface/surface-driver-firmware-lifecycle-support