Windows 12 w czerwcu 2024 wraz z dedykowanym sprzętem AI?

Windows 12 w czerwcu 2024 wraz z dedykowanym sprzętem AI?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/4/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 841

Kolejny raport napędził spekulacje na temat możliwego wydania następnego Windowsa w przyszłym roku. Jak twierdzi tajwański Commercial Times (CTEE), Microsoft może wypuścić Windows 12 w czerwcu 2024 roku, a wraz z nim pojawi się nowa linia "AI PC" z układami dedykowanymi sztucznej inteligencji. Zbiega się to w czasie z targami Computex 2024.

Choć tajwańska gazeta nie podaje dokładnych cytatów, to przypisuje te twierdzenia niedawnym wypowiedziom Lina Baili, prezesa Quanta, i Chena Junshenga, CEO Acer, na ostatnim Taiwan Medical Technology Exhibition. Obie firmy zajmują się produkcją komputerów PC i innego sprzętu. Według artykułu w języku chińskim Windows 12 wprowadzi wiele technologii sztucznej inteligencji, co już zresztą zostało potwierdzone przez Microsoft wiele miesięcy temu (tyle że część tych funkcji AI zdążyła już trafić do Windows 11, jak na przykład Windows Copilot).

Windows 12 - jak może wyglądać następca Windowsa 11

Lin Baili miał powiedzieć, że pierwsze PC z dedykowaną technologią AI pojawią się latem przyszłego roku i Quanta jako pierwsza w nie zainwestuje. Chen Junsheng twierdził z kolei, że generatywna sztuczna inteligencja otwiera nowe możliwości dla branży komputerów osobistych i jej obecność na PC będzie nabierać tempa. W 2024 roku produkcją tego dedykowanego sprzętu mają zajmować się m.in. MSI, Gigabyte, Quanta, Compal, Pegatron, Acer, Asus i prawdopodobnie też Microsoft z jego linią Surface.

To nie pierwszy raz, kiedy producenci sprzętu odnoszą się do następnej wersji Windows. Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-may-release-windows-12-in-june-2024-dedicated-ai-hardware-might-be-recommended/