Microsoft zademonstrował łatwość naprawy Surface Laptop SE

Microsoft zademonstrował łatwość naprawy Surface Laptop SE

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/11/2022, 9:37 AM

Liczba odsłon: 2675

W ostatnim czasie - zapewne pod znaczącym wpływem ruchu Right to Repair — Microsoft wspólnie z iFixit wypuścił oficjalny zestaw narzędzi do naprawy urządzeń Surface. Pewne ułatwienia w tym zakresie pojawiły się już jednak wcześniej, choćby za sprawą Surface Pro X. Wydany niedawno Surface Laptop SE podtrzymuje ten trend, a nawet idzie o krok dalej.

Surface Laptop SE to najbardziej przystępny cenowo komputer marki Surface, a także urządzenie dedykowane stricte klientom edukacyjnym. Już wcześniej wiadomo było, iż cechuje go wyższa naprawialność w porównaniu do innych modeli. Ma to znaczenie dla szkolnych serwisantów i administratorów. Elementy, takie jak ekran, bateria, klawiatura i płyta główna, mogą być spokojnie reperowane na miejscu przy użyciu powszechnie dostępnych narzędzi. Teraz możemy zweryfikować te zapewnienia.

Na nowym filmie Microsoftu inżynier DFX, Branden Cole, demonstruje łatwość, z jaką można dokonać demontażu podzespołów nowego laptopa — oczywiście w taki sposób, by po drodze niczego nie zniszczyć. W przypadku tego modelu wygląda to całkiem łatwo. Wystarczą własne ręce i kilka prostych narzędzi. Na filmie widzimy, że wykorzystano tu zestaw od iFixit i Microsoftu.

Surface Laptop SE cechuje się wysoką modularnością i został zaprojektowany tak, aby wiele jego komponentów można było spokojnie wymienić. Jak widać — da się. Miejmy nadzieję, że to samo podejście gigant zastosuje w nadchodzących premierach Surface, a presja ruchu Right to Repair doprowadzi do zmian na lepsze również u innych producentów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia