Dziś premiera Surface Pro 4 i Surface Book. Poznaj dedykowane akcesoria

Dziś premiera Surface Pro 4 i Surface Book. Poznaj dedykowane akcesoria

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:27
26.10.2015
1 komentarz
2084 wyświetlenia

W tym miesiącu Microsoft przedstawił nową generację urządzeń Surface: nowy tablet Surface Pro 4 i pierwszy laptop od Microsoft, Surface Book. Jako że dziś premiera obydwu urządzeń, nadeszła kolej na dedykowane im akcesoria. Surface Dock to stacja portów, kompatybilna z Surface Book, Surface Pro 4 i Surface Pro 3. Urządzenie posiada też magnetyczny kabel Surface Connect, pozwalający na przesył danych między urządzeniami. Ponadto na rynek wejdzie nowa klawiatura Type Cover, o której napiszemy niebawem.

"Surface Pro 4 jest najcieńszym i najmocniejszym tabletem, który może zastąpić laptopa. Napędzany przez procesory 6 generacji Intel® Core™ M, i5 lub i7, jest o 30% szybszy od Surface Pro 3, który już wyznaczał standardy dla pełnoprawnego, lekkiego i cienkiego PC z Windows. Nawet pomimo wyższej wydajności produkt jest cieńszy (8,44 mm w porównaniu z grubym na 9,1 mm Pro 3), cichszy i chłodniejszy. Jak każdy wcześniejszy Surface Pro, działa pod kontrolą Windows 10 Pro i radzi sobie z potężnym oprogramowaniem desktop, więc nie musisz ograniczać się do 'mobilnych' wersji oprogramowania. Jest to tablet przeznaczony do prawdziwej pracy" - pisze Microsoft.

Surface Book

Firma opisuje też laptop Surface Book: "13,5-calowy wyświetlacz PixelSense™ w Surface Book zapewnia sześć milionów pikseli, pokonując 13,3-calowy ekran MacBooka Pro o prawie 2 mln pikseli, a kontrast i głębia tego ekranu są nie do podrobienia. Pokochasz sposób, w jaki ten produkt prezentuje zdjęcia, filmy i tekst. Jak każdy ekran Surface, jest on indywidualnie wykalibrowany pod względem kolorów, na skutek czego warstwy ekranu są optycznie spójne. Ponieważ jest to Surface, posiada on wsparcie dla 10-punktowego dotyku oraz pełne wsparcie dla pióra z 1024 poziomami nacisku, przez co jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Podobnie jak w Surface Pro 4, pióro magnetycznie przylega do krawędzi ekranu, by zapewnić szybki dostęp".

Surface Dock

Powiedzmy jeszcze parę słów na temat nowego akcesorium. Surface Dock wyposażony jest w cztery porty USB 3.0, dwa porty wideo HD (mini-display), wyjście audio i port Ethernet o przepustowości 1 Gbit. Stacja dokująca umożliwia też podpięcie dodatkowego urządzenia i transfer plików na naszego Surface'a. Urządzenie jest kompatybilne nie tylko z Surface Pro 4 i Surface Book, które dziś wchodzą na rynek, ale również z tabletem poprzedniej generacji, Surface Pro 3. Cena urządzenia w sklepie Amazon.com wynosi obecnie 184,40 dolary (ok. 713 zł).

Surface Dock

Microsoft wystartował także z przedsprzedażą nowego panelu klawiatury Type Cover. Jest on wyposażony w czytnik linii papilarnych. Więcej na ten temat napiszemy już niebawem!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://microsoft-news.com/microsofts-surface-book-and-surface-pro-4-devices-go-on-sale-today/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

  • Autor 05:34 27.10.2015

    Martwi mnie tylko elastyczny sposób zginania zamiast czegoś bardziej tradycyjnego, sprawdzonego, solidnego i wytrzymałego. Mieliśmy już kiedyś przykład z elastyczną klapką w Nokii 2650. Użytkownicy wiedzą jak szybko to pękało. Rozumiem, że trzeba się wyróżnić, ale kosztem serwisowania lub kupowania nowego lapka za pół roku (tyle wytrzymywała Nokia)

Skomentuj

Autor