Samsung prezentuje nowe funkcje Copilota w Windows

Samsung prezentuje nowe funkcje Copilota w Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/11/2024, 2:20 PM

Liczba odsłon: 459

Już w przyszłym tygodniu Microsoft zaprezentuje nowe urządzenia Surface oraz nowe funkcje AI w Windows, w tym nowe możliwości Copilota. Samsung najwyraźniej nie chciał tyle czekać i już zapowiedział parę next-genowych funkcji Copilota w Windows wykorzystujących integrację ze smartfonami Samsunga na nadchodzących laptopach Galaxy Book4.

Obrazy udostępnione na stronie producenta potwierdzają wcześniejsze doniesienia o funkcjach, jakie Microsoft szykuje dla swojego asystenta AI. Większość z kręci się wokół idei używania języka naturalnego do wykonywania różnych zadań. Copilotowi będziemy mogli na przykład powiedzieć:

  • Przypomnij mi, co Kowalski powiedział w ostatniej wiadomości.
  • Skopiuj link z wiadomości Kowalskiego.
  • Odpowiedz Szymonowi, mówiąc Bez problemu! w Wiadomościach.
  • Skopiuj adres e-mail Printworks.
  • Wyszukaj kontakt do Printworks.
  • Napisz szkic emaila do Printworks, prosząc o cytat.

Samsung prezentuje nowe funkcje Copilota w Windows

Samsung mówi, że Copilot może używać aplikacji, podsumowywać wiadomości tekstowe, a nawet wysyłać wiadomości wprost z PC. Materiały te dowodzą, że Copilot w Windows uzyska głębszą integrację z aplikacją Łącze z telefonem, co pozwoli wydawać asystentowi polecenia i zadawać pytania dotyczące zawartości na smartfonie Galaxy, a w przyszłości może i na dowolnym smartfonie z Androidem.

Samsung prezentuje nowe funkcje Copilota w Windows

Na stronie producenta czytamy, że nowe funkcje Copilota będą dostępne na Galaxy Book4 Series, począwszy od wiosny 2024. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy integracja Copilota z Phone Link będzie ekskluzywna dla urządzeń Galaxy. W przeszłości bywało tak, że różne funkcje związane z Windows przez dłuższy czas pozostawały dostępne tylko na urządzeniach Samsunga i Microsoft nie widział w tym problemu. Niektóre z nich dopiero po wielu miesiącach lub latach stały się dostępne dla posiadaczy telefonów innych marek, ale z nowszymi wersjami Androida.

Źródło: https://www.samsung.com/us/computing/galaxy-books/galaxy-book4-ultra/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia