Surface Pro Keyboard z dużymi znakami i akcesoria adaptacyjne dla firm

Surface Pro Keyboard z dużymi znakami i akcesoria adaptacyjne dla firm

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/21/2024, 9:00 PM

Liczba odsłon: 313

Na dzisiejszym evencie sprzętowym Microsoft zapowiedział Surface Laptop 6 i Surface Pro 10 w edycjach dla firm, a także specjalną wersję klawiatury z ułatwieniami dostępu i zestaw akcesoriów adaptacyjnych – również po raz pierwszy dostępnych dla firm.

Nowa wersja specjalna Surface Pro Keyboard oferuje grubszy i większy font znaków i mocniejsze podświetlenie. Powinno to ułatwić korzystanie z klawiatury osobom o słabszym wzroku lub specjalnych potrzebach. Podobnie jak w Surface Laptop 6 klawiatura ta ma dedykowany klawisz Copilot.

Surface Pro Keyboard - adaptacyjna

Prócz zmiany czcionki i podświetlenia klawiatura wygląda tak samo jak standardowa Surface Pro Keyboard i posiada takie samo gniazdo na Surface Slim Pen. Microsoft wyjaśnił też, że za pomocą Copilota (którego można wywołać przyciskiem) można będzie włączać różne ułatwienia dostępu w Windows 11, np. napisy na żywo, lupę i inne.

Microsoft Adaptive Accessories for Business

Kolejna nowość to Akcesoria adaptacyjne dla firm (Microsoft Adaptive Accessories for Business). Akcesoria te dedykowane są użytkownikom PC z różnymi niepełnosprawnościami i zastępują tradycyjne urządzenia wskazujące, tj. klawiaturę i mysz. Te urządzenia peryferyjne debiutowały w 2022 roku na rynku konsumenckim, a teraz zmierzają także do klientów biznesowych.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/store/collections/accessibleaccessoriesforbusiness